تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 22 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 22 آبان


اتریوم در صورت شکست سطح 470 دلاری می تواند به 500 دلار برسد. اتریوم در حال حاضر علائم مثبتی را بالای سطح 450 دلار و 455 دلار را نشان می دهد. این حرکت صعودی اتریوم به نحوی بود که اتریوم توانست سطح مقاومت کلیدی در 460 دلار را بشکند و قیمت در حال حاضر در حال تثبیت است. اتریوم از 8 تا 10 نوامبر به مدت سه روز متوالی الگوهای کندل استیک روزانه شکل داد اما امروز این بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها با روند صعودی اتریوم برطرف شد و گاوها توانستند برتری خود را تثبیت کنند. اگر گاوها موفق شوند همچنان قیمت اتریوم را بالاتر از خط مقاومت الگوی کنج حفظ کنند، این روند نزولی را باطل می کند و امکان تست مجدد سطح مقاومت در 488 دلار را فراهم می کند. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح می‌تواند حرکت صعودی را از سر بگیرد. اولین هدف روند صعودی 520 دلار است و اگر اتریوم بتواند از این سطح صعود کند، رسیدن به سطح 550 دلار امکان پذیر است. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 464 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم شیب به سمت بالای میانگین های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه بیشینه خرید برتری گاوها را نشان می دهد. برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (418 دلار) برسد، این نشان می دهد که خرس ها از این سطح به شدت حمایت می کنند و سپس آنها سعی خواهند کرد، قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه با قیمت 382 دلار کاهش دهند. سطوح حمایتی بسیاری برای اتریوم وجود دارد که از ۴۶۰ دلار شروع می‌شود. اولین حمایت کلیدی نزدیک به سطح ۴۵۵ دلار است. حمایت اصلی در نزدیکی خط روند، ۴۴۵ دلار در حال شکل گیری است.

در روند صعودی قیمت اتریوم، سطح 468 دلار و 470 دلار از موانع مهم هستند. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح مقاومتی 470 دلار می تواند راه را برای افزایشی شدید هموار کند. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح 480 دلار قرار دارد. هرگونه افزایش بیشتر ممکن است آغازگر حرکتی صعودی به سمت سطوح 495 و 500 دلار باشد. همچنین در روزهای اخیر تثبیت قیمت  بیت کوین سبب آغاز روند صعودی آلت کوین ها شده است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.