تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 20 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 20 آذر


اتریوم یک موج قوی بازیابی قیمت را از سطح مقاومت 550 دلار و 560 دلار آغاز کرد و اکنون با مقاومتی در 580 دلار مواجه است. بیت کوین و اتریوم پس از شکست های پی در پی به زیر سطوح حمایتی سقوط کردند. اتریوم در 8 دسامبر (18 آذر) به زیر خط روند الگوی مثلث صعودی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (559 دلار) شکسته شد. این حرکت روند صعودی را باطل می کند اما نکته مثبت این است که گاوها افت قیمت را خریداری کرده و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 571 دلار است و خرس ها توانستند قیمت را به زیر حمایت 565 دلار بکشانند و درحال حاضر در ناحیه 580 دلار با یک مقاومت شدیدی رو به رو است.

 

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

اگر گاوها بتوانند تقاضا را در سطوح بالاتر حفظ کنند، قیمت اتریوم می تواند دوباره به منطقه مقاومت 622 تا 635 دلار برسد. برعکس، خط روند ممکن است در حال حاضر به عنوان یک مقاومت عمل کند. اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید خرس ها سعی می کنند قیمت اتریوم را به زیر 530 دلار برسانند. در صورت موفقیت، قیمت اتریوم می تواند تا 488 دلار سقوط کند.

 اما همه ی اینها تنها احتمالات روند صعودی و روند نزولی است و در تحلیل تکنیکال اتریوم مسطح شدن اندیکاتور میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی RSI  بالای 54 نشان دهنده مزیت نه برای گاوها و نه برای خرس ها است. بنابراین، امکان تثبیت قیمت در این محدوده برای چند روز زیاد است.

بنابراین اگر اتریوم نتواند سطح مقاومت 580 دلار و 585 دلار را بشکند، می تواند روند نزولی جدیدی را شروع کند. شکست واضح به زیر ناحیه حمایت 565 دلاری ممکن است موج نزولی ایجاد کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک ناحیه 550 دلار است که در زیر آن خطر کاهش بیشتر قیمت وجود دارد. در این حالت ریزش قیمت حتی می تواند به 529 دلار برسد.

در روند صعودی واضح است که قیمت با مقاومت بسیار نزدیکی به 580 دلار رو به رو است. برای شروع یک افزایش قیمت ثابت، اتریوم باید از 580 دلار و 584 دلار بگذرد. مقاومت عمده بعدی نزدیک به سطح 600 دلار است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.