تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 17 مهر


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 17 مهر


اتریوم بعد از شکست مقاومت در 355 دلار موفق به آغاز روند صعودی پایدار نشد و قیمت در نزدیکی سطح 355 دلار قرار گرفت و اخیرا یک افت قیمت شدیدی را آغاز کرده است و مجدداً از باند میانی اندیکاتور باند بولینگر که میانگین متحرک ساده 20 روزه است، به سمت پایین نزول کرد. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها در این رالی قیمت در حال فروش هستند. اندیکاتور باند بولینگر یکی از اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل تکنیکال است که برای نوسان گیری استفاده می‌شود و یک میانگین متحرک ساده در وسط است که توسط دو باند احاطه شده است و این میانگین متحرک ساده می‌تواند به عنوان یک خط حمایت یا مقاومت عمل کند. در بازارهای رنج باندها به هم نزدیک‌تر هستند و در بازارهای ترند باندها از هم فاصله‌ی بیشتری دارند.

تحلیل تکنیکال اتریوم 17 مهر

قیمت حتی به زیر سطح حمایت اصلی 335 دلار ریزش کرد و با کف قیمتی 333 دلار نیز معامله شد و در حال حاضر این ارز در حال اصلاح روند صعودی بوده و بالاتر از سطح 335 دلار ترید می‌شود. اگر خرس ‌ها قیمت را به پایین‌تر از باند پایینی و سطح حمایت 308 دلار برسانند، احتمال آغاز روند نزولی قیمت اتریوم وجود دارد که ممکن است منجر به سقوط قیمت به سطح 240 دلاری شود. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) طی چند روز گذشته در نزدیکی سطح 50 حمایت شده که نشان‌دهنده‌ی برتری خرس‌ ها است. با این حال باند پایینی در حال حاضر مسطح است و گاوها احتمالاً از این سطح حمایت دفاع خواهند کرد.

در روند صعودی اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح 342 دلار است و در حال حاضر مقاومت اصلی در نزدیکی سطح 350 دلار در حال شکل گیری است. اگر اتریوم در آغاز یک روند بازیابی قیمت تا بالای مقاومت 342 دلاری ناکام بماند با ریسک کاهش بیشتر قیمت مواجه خواهد شد حمایت اصلی برای اتریوم در این حالت نزدیک به سطح 335 دلاری قرار دارد.  اولین نشانه قدرت، شکسته شدن و بسته شدن قیمت بالای خط روند نزولی خواهد بود و یک شکست قیمت در بالای باند بالایی ممکن است نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

بسته شدن قیمت روزانه زیر سطح حمایت 335 دلار و ادامه‌ی حرکت تا زیر سطح 330 دلار می‌تواند کاهش بیشتر قیمت را همراه داشته باشد. در این حالت اولین حمایت اصلی در نزدیکی سطح 320 دلار قرار می‌گیرد که پایین تر از آن می‌تواند بار دیگر سبب ریزش قیمت به 305 دلار شود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.