تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 13 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 13 آذر


اخیراً شاهد افزایش قابل توجه قیمت اتریوم تا سطح 600 و 620 دلار بودیم. اتریوم از سطح مقاومت 622 دلار بالاتر رفت و در اول دسامبر (11 آذر) به بالاترین قیمت خود در روز یعنی 635 دلار رسید. با این حال، گاوها نتوانستند قدرت خود را حفظ کنند و اتریوم یک ریزش قیمت به زیر 620 دلار را مشابه بیت کوین تجربه کرد. همین امر قیمت را به زیر 600 دلار رساند. در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم 597 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب اندیکاتور میانگین های متحرک نمایی و ساده صعودی است و RSI در منطقه مثبت قرار گرفته است که نشان می دهد گاوها فرمانده بازار هستند. با این حال، شکل گرفتن الگوی شمعی دوجی در نمودار امروز نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. در این الگوی شمعی نقاط باز شدن و بسته شدن قیمت تقریبا بر روی همدیگر منطبق است و فاقد بدنه و دارای شاخ و دم‌های بلند هستند. این کندل در بازارهای رنج زمانی که بازار بلاتکلیف است ظاهر می‌شود در این زمان خریداران و فروشندگان در مورد وضعیت بازار در شک و شبهه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای ناحیه مقاومت بالایی برسانند (620 دلار)، مرحله بعدی روند صعودی می تواند 800 دلار باشد.

بر خلاف این فرض، اگر خرس ها موفق شوند قیمت اتریوم را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (535 دلار) برسانند، افت به 488 دلار امکان پذیر است. حمایت اصلی اتریوم در 570 دلار است بسته شدن قیمت زیر این سطح ممکن است یک افت قیمت به سطوح 550 دلار و 530 دلار را به همراه داشته باشد. همچنین در حال حاضر بسته شدن قیمت بالاتر از سطح 600 دلاری می تواند قیمت اتریوم را در کوتاه مدت به 620 دلار برساند.

اگر اتریوم نتواند سطح مقاومت 618 و 620 دلاری را پشت سر بگذارد، احتمال یک اصلاح نزولی جزئی برای آن قیمت اتریوم وجود خواهد داشت. شکست نزولی زیر سطح 600 دلار می تواند قیمت را به سمت منطقه حمایت 580 دلار سوق دهد. هرگونه ریزش بیشتر ممکن است به سقوط قیمت به سطح 570 دلاری منجر شود.

قیمت اتریوم همزمان با اجرای موفقیت آمیز به روز رسانی اتریوم 2، همراه با افت قیمت بیت کوین، کاهش یافت. این افت قیمتی اتریوم حتی سنگین تر از افت قیمتی بیت کوین بود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.