تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 11 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 11 دی


اتریوم سطح مقاومت 745 دلاری را دوباره تست کرد و احتمالا به 750 دلار خواهد رسید. اتریوم در 29 دسامبر (9 دی) الگوی شمعی دوجی پا بلند را تشکیل داد که نشان می دهد خرس ها سعی در پایین آوردن قیمت داشتند اما گاوها کل فروش را جذب کردند و تا پایان روز بهبودی خوبی را به دست آوردند. گاوها در حال حاضر سعی دارند قیمت را به بالای 750 دلار برسانند اما الگوی شمعی دوجی نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. اگر این عدم قطعیت به سمت روند صعودی برطرف شود و قیمت اتریوم به بالاتر از 750 دلار برسد، روند صعودی می تواند به 800 دلار برسد در جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی ایجاد کنند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 743 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 11 دی

نمودار روزانه اتریوم

 شیب اندیکاتور میانگین های متحرک صعودی است و شاخص مقاومت نسبی RSI در نزدیکی ناحیه بیشینه خرید است که نشان می دهد گاوها بر بازار کنترل دارند. اما اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای 750 دلار برسانند، ممکن سبب رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شود و اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر 680 دلار برسانند، قیمت اتریوم می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه با قیمت 645 دلار ریزش کند. بازگشت شدید قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان صعودی است و معامله گران در افت قیمت خرید می کنند. از طرف دیگر، وقفه در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ممکن است نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.

در کندل دوجی نقاط باز شدن و بسته شدن قیمت تقریبا بر روی همدیگر منطبق است و فاقد بدنه و دارای شاخ و دم‌های بلند هستند. این کندل در بازارهای رنج زمانی که بازار بلاتکلیف است ظاهر می‌شود در این زمان خریداران و فروشندگان در مورد وضعیت بازار در شک و شبهه هستند. این کندل انواع مختلفی دارد: دوجی لنگ دراز، دوجی معمولی، دوجی سنگ قبر و دوجی سنجاقک. معروف ترین دوجی، دوجی لنگ دراز است. این دوجی از یک شاخ و دم بلند و کشیده و تقریبا هم اندازه تشکیل شده است. تمامی کندل‌های دوجی از هرنوعی که باشند، نشان دهنده وضعیت رنج و راکد بازار هستند. بعد از دیدن الگوی دوجی معمولا انتظار داریم قیمت حداقل برای چند کندل بعدی نیز به نوسان خود در همین محدوده ادامه بدهد. الگو دوجی پا بلند نشان دهنده برابری قدرت خریداران و فروشندگان در بازه زمانی شمع مربوطه است. در این شمع طول فیتیله بالا و پایین تقریبا برابر است.

سطح حمایت کلیدی: 720 دلار

سطح مقاومت کلیدی: 745 دلار

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم  به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.