تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 1 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 1 آبان


اتریوم مقاومت سرسخت 380 دلار را شکست و روند جدیدی را آغاز کرده است. اتریوم طی چند روز گذشته بالاتر از اندیکاتور میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (370 دلار) نگه داشته شد. شکست این سطح حمایت توسط خرس‌ها باعث جذب خرید گاوها شده است که قصد دارند قیمت را بالاتر از مقاومت 395 دلار حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، یک الگوی مثلث صعودی تکمیل می شود که هدف آن 478 دلار است.

اتریوم پس از تشکیل یک سطح حمایت در 365 دلار یک روند صعودی را آغاز کرد مهم‌تر از همه، شکست بالاتر از خط روند نزولی مهم با مقاومت در ۳۷۲ دلار در نمودار ساعتی اتریوم است. اکنون قیمت اتریوم در زمان نوشتن این مقاله 394 دلار است. شکست سطح مقاومت 392 دلار می تواند سبب صعود قیمت به 400 دلار شود.

تحلیل تکنیکال اتریوم 1 آبان

نمودار روزانه تحلیل اتریوم

در تحلیل تکنیکال،الگو مثلث یک الگوی ادامه دهنده است به این معنی که قیمت بعد از یک استراحت به روند خود ادامه می‌دهد. البته هیچ الزامی در آن نیست و ممکن است خلاف روند پیش برود. مثلث افزایشی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند.

در تحلیل تکنیکال اتریوم شیب به سمت بالا میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI)  بالای سطح 61 برتری گاوها را نشان می‌دهد. با این وجود بعید است خرس ها به این راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا از مقاومت 395 دلاری دفاع کنند. اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی شکسته شود، ضعف این روند صعودی را نشان می‌دهد.

در واقع اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی یا از سطح 395 دلار ریزش کند و به زیر خط روند صعودی ریزش کند این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. در این حالت قیمت اتریوم به سطح حمایت 370 دلار و سپس 360 دلار سقوط می کند که احتمال لمس سطح حمایت 350 دلار وجود دارد. چنین حرکتی می تواند محدوده قیمت اتریوم را بین 308 تا 395 دلار برای چند روز دیگر حفظ کند و نشان دهنده تسلط خرس ها بر بازار است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.