تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 3 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 3 آبان


اتریوم در 22 اکتبر بالاتر از سطح 395 دلار شکسته و بسته شد. این حرکت الگوی مثلث صعودی را که هدف آن 478 دلار است، کامل کرد. افزایش میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (377 دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. قیمت اتریوم در حال حاضر در حال نوشتن این مقاله 413 دلار است.

نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم 3 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، مثلث صعودی، معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند.

اما خرس ها در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به زیر سطح شکست 395 دلار برگردانند و اگر موفق شوند نشان می ‌دهد که شکست قیمت، یک شکست کاذب بوده است و سطح حمایت بعدی در روند نزولی، خط صعودی است. برعکس اگر قیمت بیت کوین از سطح 395 دلار بازگردد، نشان می‌ دهد یک شکست معتبر بوده است. پس از آنکه گاوها قیمت را به بالای 421 دلار رساندند، روند صعودی می تواند شتاب بگیرد.

رونق امور مالی غیرمتمرکز در سه ماهه سوم منجر به دو برابر شدن حجم معاملات روزانه اتریوم در شبکه پردازش اتریوم نسبت به بیت کوین شد. میانگین روزانه، 30 روزه حجم معاملات اتریوم در حال حاضر 7 میلیارد دلار است که پردازش بیت کوین کمتر از 3 میلیارد دلار است. در صورت ادامه روند فعلی، اتریوم به اولین بلاک چین عمومی تبدیل شود که در طی یک سال 1 تریلیون دلار تسویه حساب می کند.

 قوی ترین روند قبلی اتریوم نسبت به بیت کوین سال 2018 بود وقتی که نیم میلیارد پردازش انجام شد که 59 درصد بیشتر از 849 میلیون دلار بیت کوین در آن سال بود. بیت کوین برای دومین سال قوی خود پس از سال 2018 در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود 800 میلیون دلار پردازش کند.

ارزش سهام PayPal در پی ارزش رمزارزها به سقف تاریخی خود رسید. ارزش سهام PayPal در 21 اکتبر به 215.87 دلار رسید که چند دلار بالاتر از سقف قیمتی قبلی خود است. این امر نشان می دهد سرمایه گذاران جریان اصلی از ورود PayPal به بازار رمزارزها استقبال کرده اند. ارزش بازار بیت کوین ممکن است به زودی از ارزش شرکت PayPal  که موجب روند صعودی این رمزارز شد نیز فراتر رود.

منیع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.