تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 29 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 29 آذر


دیروز یک حرکت صعودی در بیت کوین، اتریوم، ریپل و سایر آلت کوین های بزرگ وجود داشت و اتریوم توانست سطح مقاومت 620 دلاری را بشکند وبالای 635 دلار قرار بگیرد. در نتیجه ، یک افزایش شدید وجود داشت و قیمت مقاومت 650 دلار را شکست و اتریوم با بالاترین قیمت ماهانه 676 دلار معامله شد. اخیراً ، یک اصلاح نزولی در زیر سطح 650 دلار وجود دارد. اگر اتریوم به حرکت خود ادامه دهد، حمایت از سطح 640 دلار می تواند نقش اصلی را داشته باشد. سطح حمایت کلیدی بعدی نزدیک به 630 دلار است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت 630 دلار می تواند قیمت را به سمت حمایت 620 دلار سوق دهد. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 655 دلار است.

 اتریوم در 16 دسامبر (26 آذر) به بالای مقاومت 622 دلاری شکسته شد و الگوی مثلث صعودی را کامل کرد. هدف این الگوی صعودی 763 دلار است. این الگو در روند های صعودی اتفاق می افتد و به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت به بالا الگو مثلث شکسته می شود و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود می کند. با این حال، قیمت معمولاً سطح مقاومت شکسته شده را دوباره تست می کند یا به اصطلاح پولبک خواهد داشت. حتی در این حالت قیمت به 622 دلار رسیده است و اگر گاوها موفق شوند از سطح 622 دلاری به عنوان سطح حمایت پشتیبانی کنند این نشان می دهد که معامله گران در این سطح خرید می کنند. این باعث افزایش چشم انداز ادامه روند صعودی می شود.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، افزایش شیب اندیکاتورهای میانگین های متحرک ساده ونمایی و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) بالای 64 نشان دهنده برتری گاوها است. اما اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 622 دلار برسد، این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین اقدامی می تواند بیانگر این باشد که موفقیت اخیر تله گاوی بوده است و در صورت شکسته شدن قیمت به زیر خط مثلث، این موضوع بیشتر تقویت خواهد شد.

صرافی ارزهای دیجیتال متعددی در ایران فعالیت می‌کنند که صرافی Bitex24  یکی از پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران است و از امنیت بالایی برخوردار است و معاملات در صرافی Bitex24 به صورت آنلاین و 24 ساعته انجام می‌شود. همچنین پشتیبانی سایت نیز به صورت 24 ساعته می‌باشد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید اتریوم به صرافی Bitex24مراجعه بفرمایید.