تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 26 مهر


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 26 مهر


اتریوم در حال تلاش است تا مقاومت های 385 و 388 دلاری را بشکند. قیمت اتریوم طی روزهای گذشته تا 388  دلار رسید اما اخیرا به زیر سطح حمایت 380 دلار سقوط کرد و حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت اتریوم 368 دلار است.

خرس‌ها در حال حاضر در تلاشند تا قیمت اتریوم را زیر میانگین های متحرک حفظ کنند. در صورت موفقیت افت به خط روند صعودی امکان پذیر است. اگر این سطح حمایت نیز شکسته شود نشان دهنده یک بازار محدود برای بزرگترین آلت کوین برای چند روز آینده است. بازار محدود به بازاری گفته می شود که در آن قیمت بین یک قیمت بالا و یک قیمت پایین قرار می‌گیرد.  قیمت بالا به عنوان یک سطح مقاومت اصلی عمل می کند که به نظر نمی‌رسد قیمت در آن شکسته شود. به همین ترتیب قیمت پایین به عنوان یک سطح حمایت اصلی عمل می‌کند که به نظر نمی‌رسد قیمت در آن نیز شکسته شود.

تحلیل تکنیکال اتریوم 26 مهر

اتریوم برای رسیدن به سطح 400 دلاری باید از سطوح حمایت مهم 378، 364 و 350 دلار پشتیبانی کند و باید مقاومت های مهم 392، 400 و 410 دلار را برای ادامه روند صعودی بشکند. در طی روزهای گذشته اتریوم توانسته است یک روند صعودی را آغاز کند و از سطح 364 دلار که بالاترین قیمت سال 2019 است عبور کند. در ادامه ی این روند صعودی اگر گاوها بتوانند مقاومت 385 دلاری را بشکنند سطح بعدی قیمت 392 دلار خواهد بود که بالاتر از این سطح با مقاومت 400 دلار روبه رو خواهد شد. بالاتر از این سطح نیز مقاومت های دیگر در 410 و 420 دلار قرار دارند.

در تحلیل تکنیکال اتریوم، میانگین متحرک مسطح و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به 50 نیز به تعادل بین عرضه و تقاضا اشاره دارد. با این حال اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی یا خط روند صعودی افزایش یابد گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت 395 دلار برسانند و اگر موفق شوند یک الگوی مثلث صعودی کامل می‌شود که هدف آن 481 دلار است.

مثلث افزایشی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.