تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 25 بهمن


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 25 بهمن


اتریوم در روزهای اخیر توانست بسیاری از مقاومت ها را بشکند. اتریوم موفق شد تا از محدوده 1680 دلار تا 1835 دلار که طی چند روز گذشته در آن گیر کرده بود خارج شود که نشان می دهد گاوها بر خرس ها غلبه کردند. در حال حاضر قیمت اتریوم 1850 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 25 بهمن

نمودار روزانه اتریوم

اتریوم در روزهای آینده

شیب میانگین های متحرک صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI درست در زیر ناحیه بیشینه خرید قرار گرفته است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد. اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را بالای 1835 دلار حفظ کنند اتریوم می تواند تا خط مقاومت کانال صعودی حرکت کند. در نمودار روزانه اتریوم یک کانال صعودی قیمت تشکیل شده است. شکسته شدن کانال نشان دهنده افزایش شتاب حرکت است. در روند صعودی مقاومت روانی 2000 دلار وجود دارد اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن بالا ببرند، اتریوم ممکن است تا 2500 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 1680 دلار برسد، اتریوم ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه با قیمت 1568 دلار و سپس به خط حمایت کانال ریزش کند. این یک سطح حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت شکست این سطح، اتریوم ممکن است تغییر روند را نشان دهد.

کانال صعودی

یک کانال صعودی درواقع همان بازار صعودی است با این تفاوت که علاوه بر اینکه دره‌ها در یک راستای مشخص قرار دارند، قله‌ها نیز بر روی راستای مشخصی واقع‌اند که به موازات دره‌ها می‌باشد. در واقع اگر بعد از رسم یک خط روند صعودی، قله‌ها را نیز به هم وصل کنیم، می‌توانیم یک کانال قیمت تشکیل دهیم. بزرگترین مزیت کانال صعودی نسبت به خط روند صعودی این است که در کانال صعودی از جایگاه احتمالی تشکیل قله‌ها بطور تقریبی مطلع هستیم. با تشکیل این کانال معتقد هستیم که احتمالا قیمت بین این دو خط حمایت و مقاومت نوسان خواهد کرد.

اگر بخواهیم در یک کانال صعودی معامله کنیم، دو روش وجود دارد. روش اول بلند مدت، به محض اینکه یک کانال صعودی را کشف کردیم اقدام به خرید کنیم و سپس آنقدر منتظر ماند تا نهایتا کف کانال به سمت پایین شکسته شود. روش دوم روش کوتاه مدت، اقدام به نوسان‌گیری کنیم یعنی در کف کانال بخریم و در سقف کانال بفروشیم و این کار را مرتبا انجام دهیم. زمانی که قیمت از کانال صعودی به سمت پایین خارج شد باید بفروشید و از بازار خارج بشید. درکانال‌های صعودی هنگامیکه کف کانال به سمت پایین شکسته می‌شود وارد فاز شک می‌شویم، اما هنگامیکه آخرین دره کامل به سمت پایین شکسته بشود از به پایان رسیدن روند صعودی بطور کامل مطمئن می‌شویم.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملاتی ارزهای دیجیتال