تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 24 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 24 آبان


اتریوم همچنان سطوح بالاتر از 450 و 455 دلاری را حفظ کرده است و حتی سطح مقاومت 460 دلاری را نیز شکست و اکنون قیمت اتریوم در زمان نوشتن این مقاله 466 دلار است. اما به نظر می رسد که قیمت در سطح های 468 و 470 دلار با مقاومت رو به رو باشد و گاوها در خط مقاومت الگوی کنج با یک مقاومت رو به رو هستند. با این حال، نکته مثبت این است که گاوها خیلی میدان را خالی نکردند و دوباره تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی کنج برسانند. الگوی کنج از نظر ظاهری (نوک تیز بودن) شبیه مثلث متقارن می باشند. این الگو نیز با دو خط روند همگرا که در نقطه ای به نام رأس به یکدیگر می رسند شناخته می شود. الگوی کنج معمولا شیب قابل رؤیتی در یکی از جهات بالا یا پایین دارد.

نمودار روزانه اتریوم 24 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی کنج برسانند، قیمت اتریوم ممکن است تا 488 دلار افزایش یابد اما خرس ها ممکن است دوباره سعی کنند حرکت صعودی را در این مقاومت متوقف کنند. در صورت موفقیت خرس ها، افت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (426 دلار) امکان پذیر است. برعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 488 دلار برسانند، مرحله بعدی روند صعودی احتمالاً آغاز خواهد شد. اولین هدف روند صعودی 520 دلار و سپس 550 دلار است. شیب هر دو میانگین های متحرک نمایی و ساده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای سطح 67  است. می دانیم که این عوامل برتری خریداران را نشان می دهد.  اولین نشانه ضعف این روند صعودی یک شکست زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود. چنین حرکتی می تواند منجر به سقوط قیمت به خط حمایت الگوی کنج شود.

در روند صعودی اتریوم سطح مقاومت اصلی در 470 دلار قرار دارد و اگر قیمت نزول کند سطح حمایت اصلی در 454 دلار قرار دارد. اگر بالاتر از سطح مقاومت 470 دلار هیچ شکست صعودی مشاهده نشود، این احتمال وجود دارد که اتریوم یک روند اصلاح نزولی را آغاز کند. سطح حمایت اولیه در این حالت، نزدیک به سطح 460 دلار است. اکنون سطح حمایت های اصلی 455 و 454 دلار است. هرگونه کاهش بیشتر قیمت می تواند باعث افت بیشتر به سمت سطوح حمایت 435 و 432 دلار در کوتاه مدت شود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.