تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 22 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 22 آذر


اتریوم یک تلاش ناموفق برای شکست مقاومت 580 دلاری داشت و تا 577 دلار معامله شد و اخیرا افت جدیدی را آغاز کرده است. در حال حاضر در یک کانال نزولی در حال معامله است. گاوها در 9 دسامبر (19 آذر) نتوانستند قیمت اتریوم را به سطوح بالاتر بازگردانند و قیمت در 10 دسامبر (20 آذر) بار دیگر کاهش یافت. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 556 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

 در تحلیل تکنیکال اتریوم، خرس ها در حال حاضر سعی دارند قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (558 دلار) حفظ کنند. در صورت موفقیت، قیمت اتریوم می تواند تا حمایت اصلی بعدی 488 دلاری کاهش یابد، دقیقاً زیر اندیکاتور میانگین متحرک ساده 50  روزه با 491 دلار. گاوها احتمالاً به صورت تهاجمی از این ناحیه دفاع می کنند. اگر قیمت اتریوم به شدت از این ناحیه به سمت بالا برگشت کند، نشان دهنده یک محدوده تجاری بزرگ بین 488 دلار تا 622 دلار است. بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای کانال شکسته شود این نشان می دهد که تصحیح قیمت به پایان رسیده است سپس گاوها سعی می کنند قیمت را به مقاومت بالایی در 622 دلار برسانند. احتمال وقوع هر دو این فرضیات یکسان است زیرا میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه مسطح است و شاخص مقاومت نسبی RSI نزدیک به نقطه میانی قرار گرفته است که تعادل بین گاوها و خرس ها را نشان می دهد.

در روند صعودی مسلما اتریوم در سطح 580 دلاری با مقاومت شدیدی رو به رو است اگر اتریوم نتواند سطوح مقاومتی 580 دلاری و 585 دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً روند نزولی جدیدی را شروع خواهد کرد. شکست قیمت به زیر منطقه حمایتی 565 دلاری می تواند موج نزولی تازه ای را ایجاد کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه 550 دلار خواهد بود که در زیر آن خطر ریزش بیشتر قیمت وجود دارد. در این حالت، قیمت حتی می تواند کف نوسانی 529 دلار را نیز بشکند.

کانال نزولی از یک خط روند نزولی و اتصال دره‌ها به هم تشکیل شده است. بر خلاف یک کانال صعودی هیچگاه نباید در کف یک کانال نزولی خرید کنید چرا که ممکن است کانال روبه پایین شکسته شود. به یاد داشته باشد همیشه باید با روند دوست باشید و برخلاف آن عمل نکنید.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.