تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 19 مهر


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 19 مهر


اتریوم در 7 اکتبر به 333 دلار افزایش یافت و یک روند صعودی را در پیش گرفته است و گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حفظ کنند. در صورت موفقیت جهش قیمت به بالای میانگین متحرک ساده (SMA) 50 روزه (371 دلار) و سپس به 395 دلار امکان پذیر است.

نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم 19 مهر

هرچند که طی روزهای گذشته اتریوم از باند میانی اندیکاتور باند بولینگر به سمت پایین نزول کرد و قیمت اتریوم بعد از شکست مقاومت در 355 دلار موفق به آغاز روند صعودی پایدار نشد و قیمت ریزش کرد و قیمت حتی به زیر سطح حمایت اصلی 335 دلار نزول کرد و با کف قیمتی 333 دلار نیز معامله شد اما اکنون توانست به سطح 333 دلار باز گردد و یک جهش قیمت داشته و اکنون قیمت به 376 دلار رسیده است و در حال حاضر این ارز در حال اصلاح روند صعودی است و اکنون بالاتر از سطح 355 دلار معامله می‌شود.

خرس‌ها ممکن است یک سطح مقاومت در 395 دلار ایجاد کنند و اگر قیمت از این سطح کاهش یابد قیمت اتریوم ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریزش کند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (354 دلار) مسطح است و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی بالاتر از سطح 50 قرار گرفته است که نشان می‌دهد قیمت برای چند روز در این محدوده باقی بماند. اما اگر گاوها قیمت را به بالای 395 دلار برسانند، احتمالاً حرکت صعودی افزایش خواهد یافت و گاوها بر بازار حاکم خواهند شد و قیمت اتریوم می تواند تا سطح 8/61 درصد سطح فیبوناچی با 419 دلار و بالاتر از آن به سطح 6/78 درصد  با 449 دلار برسد. از این خطوط در تحلیل تکنیکال به عنوان ابزاری برای تخمین افزایش یا کاهش قیمت استفاده می‌شود. در واقع این ابزارها در تحلیل تکنیکال برای شناسایی بازگشت و یا ادامه‌ی روند قیمت استفاده می‌شوند. البته به این معنی نیست که دقیقا بتوانید پیش‌بینی کنید که روند صعودی و یا نزولی قیمت دقیقا به چه اندازه خواهد بود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی پایین بیاید ممکن است دوباره تا سطح حمایت 333 دلار ریزش کند. شکست به زیر این سطح می‌تواند سبب ریزش قیمت به سطح حمایت 308 دلار شود. بنابراین فروشندگان بار دیگر برای هدایت قیمت به زیر حمایت 308 دلار تلاش خواهند کرد که در زیر این سطح اصلاح عمیق‌تر و تا 240 دلار ممکن خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.