تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 17 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 17 آبان


اتریوم سطح مقاومت 405 و 410 دلار را شکست و به یک ناحیه مثبت وارد شد. این حرکت صعودی به حدی بود که قیمت اتریوم حتی بالاتر از 440 دلار رفت. اتریوم پس از آنکه در 4 نوامبر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند، شتاب گرفت. اتریوم حتی از سطح مقاومت 420 دلار قرار در تحلیل تکنیکال اتریوم شیب به سمت بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (395 دلار) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی نزدیک به ناحیه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها بر بازارکنترل دارند. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن  این مقاله 459 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 17 آبان

نمودار روزانه اتریوم

هدف بعدی روند صعودی 450 دلار بود و گاوها توانستند قیمت را بالاتر از این مقاومت ببرند و در حال حاضر قیمت اتریوم ممکن است به 488 دلار برسد. با اینکه خرس ها در 450 دلار یک مقاومت ایجاد کردند گاوها به دلیل مثبت شدن احساسات بازار، این روند صعود را ادامه دادند و مانع افت قیمت شدند. اولین نشانه ضعف این روند صعودی، شکست قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود و اگر میانگین متحرک ساده 50 روزه (374 دلار) شکسته شود، این برتری به نفع خرس ها خواهد بود و کنترل بازار را به دست خواهند گرفت.

 به عقیده برخی از تحلیل گران قیمت اتریوم تا پایان سال 2020 به 500 دلار می رسد. به عقیده این تحلیل گران قیمت اتریوم به 3 دلیل به این سطح خواهد رسید. این سه دلیل احتمالی نشان می دهد که اتریوم در هفته های آینده می تواند به سطح 500 دلار افزایش یابد. این محرک ها عبارتند از یک ساختار تکنیکال خوش بینانه با تایم فریم بالا، معیارهای درون زنجیره ای مطلوب و راه اندازی ETH 2.0..

در حال حاضر، زمان راه اندازی اتریوم 2 روز اول دسامبر (11 آذر ماه) اعلام شده است و برخی از تحلیلگران حدس میزنند که این میتواند منجر به کاهش عرضه گردد و در واقع یک فاکتور دیگر برای صعود بیت کوین است.

تحت سیستم استیکینگ اتریوم 2، کاربران می تواند 32 واحد اتر را سپرده گذاری کنند و در مقابل یک مشوق 15 درصدی دریافت کنند. فرایند استیکینگ به معنای تخصیص اتر به آدرس های قرارداد ETH 2.0 است. در طول مدت استیکینگ، کاربران نمی توانند از اتر خود استفاده کرده یا آنرا انتقال دهند مگر اینکه قصد داشته باشند سپرده گذاری خود را خاتمه دهند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.