تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 15 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 15 آذر


طی چند روز گذشته اتریوم در نزدیکی مقاومت 622 دلار وارد فاز تثبیت شده است. معمولا تثبیت در نزدیکی یک سطح مقاومت علامتی مثبتی است زیرا نشان می دهد که گاوها به دلیل اینکه انتظار دارند این حرکت صعودی از سر گرفته شود اقدام به کسب سود نمی کنند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 585 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

 اگر گاوها قیمت را بالاتر از 560 دلار نگه دارند، احتمال شکست در ناحیه مقاومت 622 دلار به 635 دلار افزایش می یابد. بالاتر از این سطح، قیمت اتریوم می تواند روند صعودی را از سر گرفته و به 800 دلار برسد. بر خلاف این فرض، اگر گاوها حتی پس از تلاش های مکرر نتوانند به موفقیت برسند، ممکن است باعث جلب سود توسط معامله گران کوتاه مدت شود.

در تحلیل تکنیکال اتریوم،  اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (548 دلار) کاهش یابد، نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. زیر این سطح، ممکن است قیمت اتریوم ریزش کند و به 488 دلار برسد.

اتریوم 2.0

قرارداد استیکینگ اتریوم 2.0 بعد از موفقیت 80 درصدی فاز صفر Beacon chain همچنان در حال جذب واریز است. این قرارداد هم اکنون بیش از 1 میلیون  اتر به ارزش بالغ بر 605 میلیون دلار موجودی دارد. هیچ تاریخی برای پایان قرارداد وجود ندارد و این یعنی افراد برای دریافت پاداش استیکینگ می توانند به واریز اتریوم ادامه دهند. پاداش برای استیکر های اول بالاست و در حدود 20 درصد در سال است. با پیوستن اعتبار سنج های بیشتر، از مقدار پاداش کم می شود. هر فرد می تواند با واریز حداقل 32 اتریوم از طریق قرارداد استیکینگ، به یک اعتبارسنج تبدیل شود.

 Beacon chain در اول دسامبر (11 آذر 99) با تعداد واریزی بیش از حد لازم با موفقیت راه اندازی شد. این راه اندازی آغاز تبدیل چند مرحله ای اتریوم از گواه اثبات کار (PoW) به گواه اثبات سهام (PoS) است. گفته می شود بلاک چین جدید کارآمدتر و مقیاس پذیر تر از شبکه ی اثبات کار است. برای حصول اطمینان، انتقال به شبکه ی جدید چند سال طول می کشد. جاستین دریک، محقق بنیاد اتریوم، به The Block گفت: ما در میانه ی راه هستیم. فاز 0 بسیار دشوار بود و باید بگویم که بیش از 50 درصد از کل کار بر روی شبکه اتریوم 2  انجام شده است.

 

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.