تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 13 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 13 دی


طی چند روز گذشته اتریوم با مقاومت نزدیک به سطح 750 دلار مواجه شده است اما نشانه مثبت این است که گاوها میدان را زیاد خالی نکرده اند که نشان می دهد معامله گران اقدام به رزرو سود نمی کنند زیرا انتظار دارند روند صعودی از سر گرفته شود. اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را بالاتر از 750 دلار برسانند و حفظ کنند، قیمت اتریوم ممکن است به 800 دلار برسد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره تلاش کنند روند صعودی را متوقف کنند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 732 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 13 دی

نمودار روزانه اتریوم

 افزایش میانگین های متحرک و قرار گرفتن RSI در نزدیکی ناحیه بیشینه خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، اگر قیمت اتریوم به زیر 717 دلار کاهش یابد، اصلاح می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (663 دلار) تعمیم یابد. اگر قیمت از این سطح حمایت بازگردد و روند صعودی خود را ادامه دهد، نشان می دهد که تمایل همچنان صعودی است و معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند. برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که معامله گران در افت قیمت خرید نمی کنند و سود خود را ثبت می کنند که می تواند آغاز یک اصلاح عمیق تر باشد.

طبق اطلاعات اخیری که پلتفرم تحلیل داده سنتیمنت منتشر کرده است، تعداد کیف پول های اتریومی که بیش از 10 هزار اتر در اختیار دارند، طی دو ماه گذشته در حال افزایش بوده است و این نشان دهنده روند انباشت مداوم این ارز می باشد.

اگرچه این انباشت تأثیر معناداری بر حرکات قیمتی اتریوم نداشته است اما ممکن است نشانه ای از روند رو به رشد این ارز باشد.

با عبور اتریوم از مرز 750 دلار برای اولین بار طی 31 ماه گذشته، متوجه شدیم که در مقایسه با 2 ماه گذشته، 39 مورد به تعداد آدرس های دارای بیش از 10 هزار واحد اتریوم افزوده شده است. در همین حال، تعداد آدرس های دارای 1 تا 10000 اتر نیز تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

ممکن است درک تأثیر و مدت زمان این روند چند هفته طول بکشد، اما این یک نشانه صعودی برای چشم انداز کوتاه مدت اتریوم به شمار می رود.

بدون تردید روند حرکت اتریوم در میان مدت تاحد زیادی به این بستگی دارد که آیا بیت کوین و بقیه بازار می توانند با جهشی دیگر، از روند نزولی خود بکاهند یا خیر؟!

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پاتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.