تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 10 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، شنبه 10 آبان


اتریوم دومین ارز دیجیتال همچنان در 400 دلار با مقاومت رو به رو است. در روزهای گذشته اتریوم نتوانست مقاومت 410 دلاری را بشکند و به شدت در زیر سطح 400 دلار و 395 دلار کاهش یافت و منطقه حمایت 385 دلار را لمس کرد. در واقع در روزهای اخیر قیمت بیت کوین در حال فراز و فرودهای متعددی است و این نوسانات قیمت در بازارهای آلت کوین منعکس شده است و اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار ارزهای دیجیتال شاهد افت قیمت بوده است. در تحلیل تکنیکال اتریوم امروز به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (385 دلار) شکسته شده است اما گاوها در تلاش هستند تا از سطح حمایت میانگین متحرک ساده 50 روزه (370 دلار) پشتیبانی کنند. خط روند صعودی نیز دقیقاً زیر این سطح قرار دارد، بنابراین احتمال بازگشت قیمت وجود دارد. در حال حاضر در زمان نوشتن مقاله قیمت اتریوم 383 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 10 آبان

 اگر گاوها بتوانند قیمت را از مرز روند نزولی بالا ببرند، قیمت اتریوم ممکن است تا مقاومت بالایی 420 دلار افزایش یابد. وقفه ای بالاتر از این سطح می تواند احتمال رالی قیمت به 450 دلار و سپس به 488 دلار را افزایش دهد. از طرف دیگر اگر خرس ها قیمت اتریوم را در زیر خط روند صعودی برسانند، افت قیمت به 333 دلار و سپس به 308 دلار امکان پذیر است. مسطح بودن میانگین های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی مزیتی برای گاوها و خرس‌ها ندارد. از این رو قیمت اتریوم می تواند برای چند روز در این محدود باقی بماند.

نمودار یک ساعته اتریوم

نمودار بالا، نمودار یک ساعته اتریوم مربوط به دو روز قبل، شیب قیمت را در یک کانال نزولی نشان می دهد. اگرچه به طور کلی می توان از این روند انتظار شکست در سمت صعودی را داشت، بازار اتریوم نشانه های خرسی را منعکس می کند.

در حالی که تریدرها در سطح 382 دلار سعی می کنند ارزش این ارز دیجیتال را بالاتر ببرند، اما این کار فقط می تواند موقت باشد چون اتر به سقوط چشم دوخته است که این نشان می دهد باز کردن یک short position  و نگهداشتن stop loss کمی بالاتر عاقلانه باشد چون ممکن است قبل از سقوط شاهد یک افزایش قیمت جزئی باشیم.

همچنین باندهای بولینگر در روز قبل نشان می دهند که نوسان بازار در حال افزایش است چون، بانده در حال واگرایی هستند. این افزایش نوسان با خط سیگنالی حمایت شد که بالای کندل استیک ها بود و نشان از فشارنزولی بود.

منبع: Cointelagraph

برای خرید و فروش ارز دیجتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.