تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 9 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 9 دی


اتریوم برای یک رالی انفجاری به سمت 850 دلار آماده می شود. اتریوم در 23 دسامبر (3 دی) از میانگین متحرک ساده 50 روزه (566 دلار) برگشت که نشان می دهد گاوها در سطوح پایین تر جمع شده اند.  خریداران در 25 دسامبر (5 دی) بار دیگر قیمت اتریوم را به بالای 622 دلار رساندند که بیان می کند اصلاح قیمت ممکن است پایان یافته باشد. اتریوم  در تاریخ 27 دسامبر (7 دی) شتاب گرفت و مقاومت 676 دلاری را شکست که نشان می دهد روند صعودی از سر گرفته شده است. هدف بعدی در روند صعودی در800 دلار است. در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم 706 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 9 دی

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم شیب اندیکاتورهای میانگین های متحرک صعودی است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به ناحیه بیشینه خرید است که نشان دهنده حاکمیت گاوها بر بازار است. اگر قیمت اتریوم کاهش یابد و به زیر سطح حمایت 622 دلاری برسد، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد.

حرکات اتریوم در میان مدت تا حد زیادی به کنترل مومنتوم جدید توسط گاوها بستگی دارد. یک تحلیلگر که اتریوم را با دقت زیر نظر دارد مسیر صعودی اتریوم را در کوتاه مدت به سمت 850 دلار می داند.

قدرت اخیر اتریوم زمانی پدیدار شد که رالی بیت کوین متوقف شد و ریجکت در 28500 دلار که نشانه ی مرحله ی تحکیم است اتفاق افتاد. این اتفاق به آلت کوین ها به طور کلی و به اتریوم به طور اخص، امکان بازیابی مومنتوم را داد. در واقع همزمان با بازیابی آلت کوین، اتریوم دوباره ممنتوم خود را به دست می آورد.

احتمالا رالی اتریوم تازه شروع شده است. یک تحلیل گر انتظار حرکت صعودی اتریوم به سمت 800 و 850 دلار را دارد. این تریدر اظهار می دارد که قدرت اتریوم بر روی ارز جفت آن یعنی بیت کوین می تواند باعث تحریک این روند شود. روند کلی آلت کوین ها در میان مدت که کاملا به اتریوم وابسته است در روزهای آتی مشخص خواهد شد. قیمت بیت کوین در حال حاضر 26519 دلار است.

در 28 دسامبر (8 دی)، مایکل ون دو پوپه (Michael van de Poppe)، معامله گر و تحلیل گر تمام وقت در بورس اوراق بهادار آمستردام، گفت که اگر اتریوم بیش از 470 دلار باقی بماند ، 1200 دلار تا 1300 دلار افزایش قیمت برای اتریوم امکان پذیر است.

منبع: Cointelagraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.