تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 6 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 6 آبان


اتریوم در حال حاضر با مقاومت شدید 420 دلار مواجه است. ورود قیمت به فاز تحکیم در یک محدوده فشرده طی سه روز گذشته روند نزولی را برطرف کرده است. خرس ها اتریوم را به زیر 395 دلار رساندند اما گاوها سعی دارند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (383 دلار) نگه دارند. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت اتریوم 393 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 6 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم اگر قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد و به بالای 400 دلار برسد، تجمع شدید گاوها در سطوح پایین تر را نشان می دهد. شکست قیمت به بالای سطح 420 دلار نشانه از سرگیری احتمالی روند صعودی است. اما میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه مسطح است و شاخص قدرت نسبی (RSI) دقیقاً بالاتر از نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند این نشان می دهد که این روند صعودی تضعیف شده است و شکست در زیر خط روند صعودی ممکن است فروش را تشدید کند و سبب می شود خرس ها کنترل بازار را به دست بگیرند.

قیمت اتریوم علی رغم آخرین رشد بالای 400 دلار همچنان در برابر بیت کوین ضعف نشان می دهد. در حالی که بیت کوین با رسیدن به بالاترین سطح های جدید قدرت نشان می دهد و بالاترین میزان سالانه خود رسیده است. اتریوم در برابر روند صعودی بیت کوین ضعف نشان می دهد. ضعف اتریوم همچنین نشانه روشنی است که نشان می دهد اکثر آلت کوین ها نیز قدرت نشان نمی دهند زیرا تمایل دارند عملکرد اتریوم را منعکس کنند. این افزایش قیمت گسترده به سمت بالا نشان دهنده قدرت بیت کوین است زیرا بیت کوین به 12000 دلار و اتر به  450 دلار رسیده است گرچه اتریوم در سال های اخیر در یک روند نزولی عمومی نسبت به بیت کوین باقی مانده است.

سطح تعیین کننده برای هولد  ETH / USD

 نمودار اتریوم یک شکست واضح بالاتر از منطقه مقاومت 380-385 دلار را نشان می دهد ، قیمت اتریوم بیش از 400 دلار است. با این حال برای تأیید شکست، منطقه 380-385 دلار باید اکنون به عنوان سطح حمایت باشد. اگر این ناحیه نتواند به پشتیبانی تبدیل شود، احتمال انحراف بالاتر از محدوده اهمیت پیدا می کند. در این صورت اگر قیمت اتریوم زیر 380 دلار شکسته شود، بازآزمایی در محدوده 315-320 دلار بسیار محتمل است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.