تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 4 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 4 آذر


اتریوم پس از آنکه گاوها در 20 نوامبر قیمت را به بالای 488 دلار رساندند، شتاب گرفت. اگرچه خرس ها در 22 نوامبر (2 آذر) تلاش کردند تا رالی قیمت را متوقف کنند، اما گاوها افت قیمت را به صورت تهاجمی خریدند و از افت جلوگیری کردند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 604 دلار است.

در تحلیل هفتگی، در مورد احتمال اصلاح کوتاه مدت اتریوم تا زیر سطح 550 دلار صحبت کردیم. قیمت اتریوم با آغاز روند افزایشی تازه ای روبرو شد و دوباره از سطح مقاومت 540 دلاری صعود کرد. همچنین، در نمودار ساعتی اتریوم بالای خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به 542 دلار یک شکست قیمت وجود داشت. قیمت اتریوم حتی از سطح مقاومت 560 دلار نیز فراتر رفت.

قیمت بیش از 8 درصد افزایش نشان داده و مقاومت585 دلاری را شکست. بالاترین قیمت چند ماهه اتریوم نزدیک به سطح 586 دلار ثبت شده بود اما امروز اتریوم توانست به بالای مقاومت 600 دلاری صعود کند و در حال حاضر در یک منطقه مثبت به خوبی ترید می شود. حمایت اولیه نزدیک به سطح 578 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب هر دو اندیکاتور میانگین متحرک نمایی و ساده صعودی است و شاخص قدرت نسبی نزدیک به 80 است که نشان می دهد گاوها بر بازارکنترل دارند. روند صعودی امروز با شکسته شدن سطح روانی  600 دلار از سر گرفته شده است. مقاومت اصلی بعدی در 625 دلار است، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، اتریوم می تواند به 800 دلار برسد. با این حال، پس از روند شدید چند روز گذشته، قیمت اتریوم ممکن است در 625 دلار تا قبل از شروع حرکت بعدی روند متوقف شود.

دومین دارایی دیجیتال با سرمایه فعلی بازار ۶۱ میلیارد دلار و میانگین حجم معاملات روزانه 22 میلیارد دلار بیش از 6 درصد در 24 ساعت گذشته و 18 درصد به صورت هفته به هفته افزایش یافته است. در حال حاضر پشتیبانی از اتریوم 2.0 به سرعت در حال رشد است.

طبق صفحه راه اندازی  اتریوم 2.0 ، مقدار 241408 اتریوم قبلاً ذخیره شده است که تقریباً  50 درصد مقدار مورد نیاز برای راه اندازی است. قابل ذکر است، در اواسط هفته گذشته، تیم موفق شد تنها 19 درصد از مقدار لازم را تأمین کند. راه اندازی اتریوم 2.0 می تواند نقش بسزایی در روند صعودی اتریوم داشته باشد.

منبع:Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال