تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 30 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 30 دی


اتریوم در حال حاضر یک روند صعودی قوی باقی مانده است و در حال حاضر در نزدیکی سطوح مقاومت 1300 تا 1349 دلار در حال تثبیت است. شیب صعودی اندیکاتور میانگین های متحرک  و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه بیشینه خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت را در روند صعودی دارد. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 1330 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 30 دی

نمودار روزانه اتریوم

قیمت اتریوم در 17 ژانویه (28 دی) و امروز دوباره یک الگوی شمعی دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است. اگر این عدم قطعیت به سمت روند صعودی برطرف شود و گاوها قیمت را به بالای مقاومت بالایی یعنی 1349برسانند، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. هدف بعدی 1420 دلار و سپس 1675 دلار است. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 1115 دلار برسد، قیمت می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1079 دلار) ریزش کند. بازگشت شدید از این سطح حمایت نشان دهنده تجمع گاوها در سطوح پایین تر است و دوباره سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند. با این حال، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند این افت قیمت می تواند به 1000 دلار و سپس به 900 دلار تعمیق یابد.

در حال حاضر سرمایه گذاران نگرانی دارند که روند صعودی بیت کوین (BTC) ممکن است در معرض خطر باشد ، پس از آنکه ارز رمزپایه برتر در بالای 40000 دلار قرار گرفت. برخی از معامله گران می ترسند که اگر BTC نتواند شتاب صعودی پیدا کند، دوباره بازار خرسی سال 2018 تکرار شود. اما بازار گاوی اخیر تفاوت های قابل توجهی را نسبت به سایر بازارهایی گاوی نشان می دهد. در حالی که بیت کوین پس از بازارگاوی اخیر در حال نثبیت است، آلت کوین ها منتخب در حال افزایش حرکت خود هستند. اتریوم نیز از زمان آغاز روند گاوی بیت کوین در یک بازار صعودی قوی قرار دارد.

خریداران بیت کوین (Bitcoin) هدف بعدی خود برای BTC را تراز ۵۰ هزار دلاری را در نظر گرفته‌اند. خریداران اتریوم (Ethereum) نیز به همان اندازه خوش بین هستند، زیرا شاخص‌های بنیادین به اندازه شاخص‌های تکنیکال امیدوار کننده به نظر می‌رسند. این امر باعث شده است تا احتمال ۴ برابر شدن قیمت اتریوم طی ۹۰ روز آینده قوت بگیرد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه بفرمایید.