تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 29 مهر


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 29 مهر


دومین پادشاه ارزهای دیجیتال در حال حاضر یک روند صعودی را آغاز کرده است. اتریوم طی روزهای گذشته یک روند نزولی قیمت را آغاز کرده بود و این روند نزولی قیمت را تا زیر سطح 370 دلار ادامه داد حتی سطح حمایتی 365 دلار را شکست و سطح حمایتی 360 دلار را دوباره لمس کرد. اما اکنون یک روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است و در حال حاضر در زمان نوشتن این تحلیل قیمت اتریوم 378 دلار است. اتریوم در سطح 380 دلار با یک مقاومت رو به رو است که برای آغاز یک روند صعودی قیمت باید به بالای سطح 380 دلار شکسته شود و سطح حمایت در 370 دلار قرار دارد که شکست قیمت به زیر سطح 370 دلار می تواند یک روند نزولی را آغاز کند.

 خرس ها نتوانستند اتریوم را در زیر میانگین های متحرک در 16 و 17 اکتبر حفظ کنند که  خرید را به خود جلب کرد و گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت 395 دلار برسانند. در تحلیل تکنیکال، میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (368 دلار) به آرامی شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالاتر از سطح 57 رسیده است که نشان می‌دهد گاوها سعی در بازگشت به ادامه روند صعودی دارند. اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای 395 دلار برسانند و ببندند، یک الگوی مثلث صعودی کامل می شود که هدف این الگوی صعودی رسیدن به سطح 478 دلار است.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال اتریوم

الگوی مثلث صعودی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌ دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌ گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند. بنابراین اگر قیمت اتریوم نیز بتواند مقاومت الگوی مثلث صعودی را بشکند تا سطح 478 دلار می تواند صعود کند.

اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی یا از سطح 395 دلار ریزش کند و به زیر خط روند صعودی ریزش کند این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. در این حالت قیمت اتریوم به سطح حمایت 370 دلار و سپس 360 دلار سقوط می کند که احتمال لمس سطح حمایت 350 دلار وجود دارد. چنین حرکتی می تواند محدوده قیمت اتریوم را بین 308 تا 395 دلار برای چند روز دیگر حفظ کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.