تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 28 بهمن


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 28 بهمن


طی چند روز گذشته اتریوم بین 1680 دلار و 1835 دلار محدود بوده است. گاوها طی سه روز گذشته به طور متوالی قیمت را به بالای 1835 دلار رساندند اما نتوانستند روند صعودی را حفظ کنند که نشان دهنده این است که تقاضا در سطوح بالاتر کمتر می شود.

 از آنجایی که گاوها نتوانستند به موفقیت دست یابند، خرس ها روز گذشته سعی در اصلاح قیمت داشتند و قیمت اتریوم را به زیر 1680 دلار رساندند. اما گاوها با شدت افت قیمت را خریداری کردند، در نتیجه یک جهش شدید اتفاق افتاد، همانطور که از دم بلند نمودارهای شمعی دیده می شد. در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم 1816 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 28 بهمن

نمودار روزانه اتریوم

اتریوم در روزهای آینده

اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت اتریوم را از ناحیه مقاومت 1835 دلار به 1869 دلار برسانند، ممکن است قیمت تا خط مقاومت کانال صعودی در 2000 دلار صعود کند. این سطح از نظر روانشناختی بسیار مهم است که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی در این سطح داشته باشند.

شیب میانگین های متحرک صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI در نزدیکی ناحیه بیشینه خرید نشان می دهد که گاوها فرمانده بازار هستند. در صورت کاهش دوباره قیمت از مقاومت بالایی و سقوط به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت1631 دلار ، این دیدگاه روند صعودی بی اعتبار خواهد شد.

کانال صعودی

در حال حاضر اتریوم در یک کانال صعودی قیمت قرار دارد. یک کانال صعودی درواقع همان بازار صعودی است با این تفاوت که علاوه بر اینکه دره‌ها در یک راستای مشخص قرار دارند، قله‌ها نیز بر روی راستای مشخصی واقع‌اند که به موازات دره‌ها می‌باشد. در واقع اگر بعد از رسم یک خط روند صعودی، قله‌ها را نیز به هم وصل کنیم، می‌توانیم یک کانال قیمت تشکیل دهیم. بزرگترین مزیت کانال صعودی نسبت به خط روند صعودی این است که در کانال صعودی از جایگاه احتمالی تشکیل قله‌ها بطور تقریبی مطلع هستیم. با تشکیل این کانال معتقد هستیم که احتمالا قیمت بین این دو خط حمایت و مقاومت نوسان خواهد کرد.

اگر بخواهیم در یک کانال صعودی معامله کنیم، دو روش وجود دارد. روش اول بلند مدت، به محض اینکه یک کانال صعودی را کشف کردیم اقدام به خرید کنیم و سپس آنقدر منتظر ماند تا نهایتا کف کانال به سمت پایین شکسته شود. روش دوم روش کوتاه مدت، اقدام به نوسان‌گیری کنیم یعنی در کف کانال بخریم و در سقف کانال بفروشیم و این کار را مرتبا انجام دهیم. زمانی که قیمت از کانال صعودی به سمت پایین خارج شد باید بفروشید و از بازار خارج بشید.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.