تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 27 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 27 آبان


اتریوم پس از آنکه نتوانست ناحیه 480 دلار را پشت بشکند با یک اصلاح نزولی مواجه شد و قیمت تا سطح حمایت 460 و 465 دلاری ریزش کرد و یک کف قیمت در حدود 440 دلار تشکیل شد و قیمت در حال حاضر در حال اصلاح صعودی است. در واقع اتریوم با فشار فروش در خط مقاومت الگوی کنج صعودی مواجه شد. اکنون این خط مقاومت به سطح مقاومت بالایی 488 دلاری رسیده است. از این رو، خرس ها به احتمال زیاد از این سطح دفاع شدیدی می کنند. اگر قیمت از این سطح مقاومت بالایی برگردد و گاوها خیلی میدان را خالی نکنند، در این صورت احتمال شکست سطح مقاومت بالایی 488 دلار افزایش می یابد. بالاتر از این سطح، قیمت اتریوم می تواند تا 520 دلار و سپس به 550 دلار برسد. در حال حاضر در زمان نوستن این مقاله قیمت اتریوم 466 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 27 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، هر دو میانگین متحرک نمایی و ساده صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای 61 است که نشان می دهدگاوها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی و سقوط به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (435 دلار)، این روند صعودی نفی خواهد شد.

اکنون حمایت اصلی در نزدیکی سطح 442 و 440 دلار در حال تشکیل است. هرگونه کاهش بیشتر می تواند باعث افت بیشتر به سمت سطوح حمایتی 432 و 425 دلار در کوتاه مدت شود.

قیمت اتریوم در حال حاضر بین 440 تا 470 دلار است که شبیه به روندی است که در دسامبر 2017 مشاهده شد. در آن زمان، این سناریو به طرز باور نکردنی سرسخت بود و اتریوم به سرعت به 1400 دلار رسید. برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که ممکن است نتیجه مشابهی اتفاق بیفتد زیرا چند اندیکاتور تکنیکال و زنجیره ای منعکس کننده سطح دیده شده در روند بازار گاوی قبلی هستند.  در 10 دسامبر قیمت اتریوم 450 دلار بود و فقط 34 روز طول کشید تا اتریوم به بالاترین حد خود برسد. قبل از این انفجار قیمت، اتریوم بیش از دو هفته در یک محدوده معامله شد. اگر قرار باشد اتفاقی مشابه بیفتد، معیارهای اندازه گیری و داده های تاریخی نشان می دهد که ممکن است طی ده روز آینده چنین اتفاق بیفتد. تحولات اخیر قیمت اتریوم امید سرمایه گذاران را به بازار گاوی بعدی این ارز دیجیتال را نشان می دهد همان چیزی که در اواخر سال 2017 دیده شد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.