تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 25 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 25 آذر


اتریوم مانند بیت کوین در یک روند صعودی و بالای 580 دلار قرار دارد و احتمالا با شکست مقاومت های 595 و 600 دلاری شتاب بیشتری خواهد گرفت. در واقع اتریوم یک سطح حمایت جدید نزدیک به سطح 575 دلار ایجاد کرده و در یک روند صعودی قرار دارد. اتریوم در 13 دسامبر (23 آذر) از کانال نزولی خارج شد که اولین نشانه پایان تصحیح قیمت است. اگر گاوها افت فعلی تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (564) را خریداری کنند و اجازه ندهند قیمت در داخل کانال حفظ شود، نشان دهنده قدرت روند است. قیمت اتریوم در مراحل اولیه شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی است که با یک شکست و بسته شدن بالاتر از 622 دلار کامل می شود. هدف این الگوی مثلث صعودی 763 دلار است. . مثلث صعودی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ ی ارتفاع مثلث صعود کند.  قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 585 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب صعودی اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج در حال افزایش است و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی RSI بالای 55 نشان دهنده برتری گاوها است. اگر قیمت اتریوم به زیر اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه و مثلث صعودی شکسته شود، این روند صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (501 دلار) کاهش دهد.

در روند صعودی، واضح است که قیمت در نزدیکی سطح 595 دلار با مقاومت شدیدی روبرو شده است. اقدام فعلی قیمت نشان می دهد که اتریوم می تواند تلاش دیگری برای شکست سطح 595 دلار انجام می دهد. مقاومت عمده بعدی هنوز نزدیک به سطح 600 دلار است. بسته شدن بالاتر از سطح 600 دلار می تواند سود را تسریع کند.

اگر اتریوم نتواند سطح مقاومت 595 دلار و 596 دلاری را بشکند، می تواند تصحیح روند نزولی را شروع کند. اولین ناحیه حمایت کلیدی نزدیک به سطح 585 دلار است. شکست نزولی زیر سطح حمایت و 585 دلار می تواند قیمت را به سمت ناحیه حمایت 575 دلار سوق دهد.

منبع: Cointelegtaph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.