تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 20 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 20 آبان


اتریوم از سطح 425 دلار به راحتی صعود کرد و به بالاتر از 450 دلار رسید و اکنون گاوها در تلاش هستند تا قیمت اتریوم را به بالای خط مقاومت الگوی کنج برسانند. اتریوم در 8 نوامبر الگوی کندل استیک روزانه را تشکیل داد و در حال حاضر در یک محدوده فشرده معامله می شود و فاقد شتاب است که نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است. اگر خرس ها قیمت اتریوم را به زیر 432 دلار برسانند، احتمال افت قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (409 دلار) افزایش می یابد و شکست به زیر خط حمایت الگوی کنج نشان دهنده برتری خرس ها خواهد بود. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوستن این مقاله 451 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 20 آبان

نمودار روزانه اتریوم

پس از اصلاح نزولی شدید، اتریوم حمایتی نزدیک به سطح 425 دلار را پیدا کرد. قیمت اتریوم کف قیمتی بالاتر از 425 دلار را تشکیل داد و یک افزایش قیمت تازه را از مقاومت 435دلار آغاز کرد. اتریوم به سرعت بالاتر از مقاومت 440 دلار عبور کرد و یک مقاومت بالاتر از مقاومت 450 دلار نیز وجود داشت، اما قیمت در نزدیکی سطح 460 دلار با یک مانع بزرگ روبرو شده است که اگر موفق شود این سطح مقاومت را بشکند می توانیم شاهد افزایش قیمت تا سطح 488 دلار باشیم.

با این حال، در تحلیل تکنیکال اتریوم شیب به سمت بالا میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی برتری خرس ها را نشان می دهد و اگر موفق شوند قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی کنج افزایش دهند، قیمت اتریوم می تواند تا 488 دلار افزایش یابد و شکست این مقاومت می تواند روند صعودی را با هدف بعدی 520 دلار و سپس 550 دلار از سر بگیرد.

این الگو از دو خط روند صعودی همگرا تشکیل می شود. این بدان معناست که این دو خط روند هر دو به سمت بالا در حرکت می باشند اما زاویه حرکتی آنها به شکلی است که اگر تا انتها آنها را ادامه دهیم، سر انجام در نقطه ای یکدیگر را قطع خواهند کرد.

بر اساس آموزش تحلیل تکنیکال، این الگو از خطوط همگرای حمایت و مقاومت تشکیل شده که شکل ظاهری آن مثلثی است و درون آن محل رخداد نوسانات قیمتی است. در این الگو یا خطوط گفته شده، یا دارای شیب صعودی در روند نزولی هستند و یا دارای شیب نزولی در روند صعودی می باشند.

 

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.