تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌‌شنبه 18 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌‌شنبه 18 آذر


اتریوم دومین ارز دیجیتال در حال حاضر با یک سد قدرتمند رو به رو است. اتریوم در سطح 600 و 602 دلاری با یک مقاومت شدید مواجه است. قیمت در هفته های گذشته چندین تلاش برای رسیدن به بالاتر از سطح 600 و 605 دلار انجام داد. با این وجود قیمت نتوانست بالاتر از 600 دلار قرار بگیرد. خرس ها سعی کردند اتریوم را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (559 دلار) برسانند اما موفق نشدند. بازگشت شدید قیمت اتریوم در 5 دسامبر (15 آذر) نشان می دهد که خریداران با کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خرید می کنند و اجازه سقوط بیشتر قیمت را نمی دهند و  احساسات حاکم بر بازار همچنان صعودی است. اگر گاوها بتوانند قیمت را از ناحیه مقاومت 622 دلار به 635 دلار برسانند قیمت اتریوم یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل می کند که هدف آن 763 دلار است. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 590 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب صعودی اندیکاتور میانگین های متحرک نمایی و ساده نشان می دهد که گاوها برتری دارند اما شاخص قدرت نسبی RSI واگرایی منفی ایجاد کرده است که معامله گران باید احتیاط کنند. اگر شاخص قدرت  نسبی RSI از خط روند نزولی بالاتر رود، این نشان می دهد که روند به نفع گاوها است. در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی و سقوط به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، این روند صعودی باطل خواهد شد و ریزش قیمت اتریوم به سطح حمایت 488 دلار امکان پذیر است.

همچنین در نمودار ساعتی اتریوم یک خط روند نزولی عمده با مقاومت 602 دلاری تشکیل شده است. برای شروع یک افزایش شدید قیمت، اتریوم باید سطح مقاومت 600 و 602 دلار را بشکند. مقاومت عمده بعدی نزدیک به سطح 620 دلار است که بالاتر از آن گاوها احتمالاً یک رکورد قیمت سالانه در سطح 636 دلار خواهند داشت.

اگر اتریوم نتواند سطح مقاومت 600 و 602 دلاری را بشکند، خطر ریزش قیمت وجود دارد. اولین سطح حمایت کلیدی در این روند نزولی نزدیک به سطح 592 دلار است و شکست نزولی زیر این سطح حمایت می تواند قیمت را به سمت حمایت 585 دلار هدایت کند و فشار فروش بیشتر ممکن است در کوتاه مدت قیمت اتریوم را به 565 دلار برساند.

منبع:Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.