تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 16 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 16 دی


قیمت اتریوم برای اولین بار از ژانویه 2018 به 1116 دلار رسید. بلافاصله پس از آن که به بالاترین قیمت در سه سال گذشته رسید، اتر به زیر 900 دلار رسید. از نظر تاریخی، به دنبال یک رالی قوی بیت کوین ، آلت کوین ها روند صعودی سریعی را تجربه کردند. معامله گران معمولاً این alt season را می نامند زیرا بسیاری از آلت کوین ها تمایل دارند به طور هم زمان افزایش پیدا کنند. اتریوم در تاریخ 3 ژانویه (14 دی) به راحتی سطوح مقاومت 800 تا 840 دلار را پشت سر گذاشت که خریدهای تهاجمی گاوها را نشان می دهد این روند امروز هم ادامه یافت و بزرگترین آلت کوین به بالاترین قیمت روز خود در 11156 دلار رسید. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 1027 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 16 دی

نمودار روزانه اتریوم

 اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را بالای 1000 دلار حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت به 1260 دلار و سپس به بالاترین حد خود در 1420 دلار افزایش می یابد. با این حال، سایه های بلند بالا و پایین نمودارهای شمعی امروز حکایت از رزرو سود در سطوح بالاتر و انباشت در سطوح پایین تر را دارد. ممکن است قیمت اتریوم، چند روز قبل از شروع حرکت بعدی روند در یک محدوده تثبیت شود. اگر قیمت به زیر 840 دلار ریزش نکند ، این نشان می دهد که معامله گران موقعیت های خود را نمی بندند. در چنین حالتی، گاوها ممکن است تلاش کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر اتریوم به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (731 دلار) برسد، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد.

همچنین هزینه های معامله برای فعال ترین بلاک چین بار دیگر افزایش یافته است. طبق داده های YCharts ، هزینه های شبکه اتریوم از روز یکشنبه به طور متوسط به 10.20 دلار در هر معامله رسیده است.

اتریوم به تازگی سفر مورد انتظار خود را برای ارتقا شبکه آغاز کرده است که اتریوم 2.0  نام دارد و شبکه را به الگوریتم استخراج اثبات سهام منتقل می کند. انتظار می رود این ارتقا مقیاس گسترده ای را برای اتریوم به ارمغان بیاورد، اگرچه اجرای این فرآیند سال ها به طول می انجامد.

طی 24 ساعت گذشته ، اتر (ETH) از سطح نزدیک به 830 دلار تا 1116 دلار افزایش یافت. در حال حاضر قیمت اتریوم 1027 دلار است.

سطح حمایت کلید: 840 دلار

سطح مقاومت کلیدی: 1238 دلار

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.