تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 15 مهر


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 15 مهر


دومین پادشاه ارزهای دیجیتال یک روند صعودی را در پیش گرفته است و در حال حاضر به  حمایتی در نزدیکی سطح 335 دلار رسید و قیمت اتریوم از سطح حمایتی 335 دلاری یک حرکت صعودی را آغاز کرد و به بالای سطح 340 دلار صعود کرد و قیمت این ارز به طور پیوسته تا بالای 340 دلار صعود کرد و اکنون در تلاش است تا مقاومت 355 دلار را  پشت سر بگذارد.

اتریوم در تاریخ 1 اکتبر از خط روند نزولی ریزش کرد اما خرس ‌ها نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به حمایت 308 دلار کاهش دهند. دم های بلند کندل استیک‌ ها (الگوهای شمعی ژاپنی) از ابتدای ماه نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین‌تری جمع شده‌اند.

نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم 15 مهر

اکنون گاوها نیز تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند و در صورت موفقیت حرکت به سمت میانگین متحرک ساده (SMA) 50 روزه (376 دلار) سپس 395 دلار امکان پذیر است و شکست به بالای 395 دلار ممکن است نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. برای تداوم یافتن روند صعودی قیمت باید بالاتر از سطح مقاومت 355 دلار قرار بگیرد. در این حالت مقاومت بعدی نزدیک به سطح 362 دلار است و هرگونه افزایش قیمت به سمت این مقاومت می ‌تواند روند صعودی قیمت اتریوم را هموارتر کند.

در غیر این صورت، احتمال شکست نزولی زیر خط روند و حمایت 350 دلار وجود دارد. در این حالت نزولی احتمالا قیمت روند نزولی جدیدی را به سمت سطح حمایتی 335 دلاری آغاز خواهد کرد.

یک حرکت نزولی پایدار به سمت حمایت 335 دلاری حتی می تواند احتمال کاهش بیشتر را همراه داشته باشد. حمایت اصلی بعدی زیر حمایت 335 دلاری می ‌تواند به 320 دلار نزدیک باشد.

 با این حال بعید است گاوها کاری آسانی پیش‌رو داشته باشند زیرا خرس‌ ها در مقاومت بالایی و در اندیکاتور میانگین محترک ساده 50 روزه (SMA) مقاومت سختی ایجاد خواهند کرد. اگر قیمت اتریوم از خط روند نزولی ریزش کند، خرس‌ها بار دیگر سعی می‌کنند قیمت را به 308 دلار کاهش دهند. شکست در زیر این حمایت ممکن است اصلاح عمیق‌تری را به دنبال داشته باشد و سبب نزول قیمت به 240 دلار شود.

با توجه به تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، به طور کلی قیمت یا با افزایش بیشتر به بالای سطح مقاومتی 355 دلاری می‌رسد یا اینکه با آغاز یک روند کاهشی تازه در کوتاه مدت به زیر 350 دلار سقوط می کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.