تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 13 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه 13 آبان


اتریوم پس از نزول از مقاومت 392 دلار یک سقوط شدید به 380 دلار را آغاز کرد. گاوها امروز قیمت اتریوم را به بالای خط روند نزولی رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این امر نشان می دهد که خرس ها در این رالی جزئی قیمت در حال فروش هستند. خرس ها در حال حاضر قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (386 دلار) رساندند. شکستن و بسته شدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند قیمت را به خط روند صعودی برساند. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 375 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه قیمت اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم میانگین متحرک ساده 50 روزه (371 دلار) نزدیک به این حمایت است، از این رو گاوها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع می کنند. اگر قیمت اتریوم از خط روند صعودی به سمت بالا صعود کند،گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی و مقاومت 405 دلار برسانند. در صورت موفقیت احتمال رالی قیمت به 420 دلار و سپس به 450 دلار افزایش می یابد.

برعکس اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر خط روند صعودی برسانند، سقوط قیمت به 360 دلار و سپس به 333 دلار امکان پذیر است. میانگین های متحرک مسطح هستند و شاخص قدرت نسبی نزدیک به نقطه میانی قرار گرفته است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد این امر نشان می دهد یک فرصت برابر برای گاوها و خرس ها وجود دارد تا برتری خود را به دست بیاورند.

نمودار یک روزه بیت کوین

نمودار یک روزه اتریوم

نمودار یک روزه قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم در سطح 368 دلار تا 378 دلار قرار دارد و اگر قیمت اتریوم به زیر این ناحیه شکسته شود سقوط قیمت شدیدی خواهیم داشت. در این صورت میانگین متحرک سطح حمایت خود را از دست می دهد که نشان دهنده نزول بیشتر قیمت است.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته قیمت

نمودار چهار ساعته نشان دهنده یک حرکت جزئی رو به بالا در 24 ساعت گذشته است. با این حال، فشار به سمت بالا نتوانست منطقه مقاومت را با 400 دلار بشکند، که منجر به افت قابل توجهی در قیمت شد.
این افت قیمت همچنین به دلیل ضعف در بازارهای بیت کوین و جریان قابل توجه جریان اتریوم از یک واحد تجاری به مبادلات تنها چند دقیقه قبل از سقوط رخ داده است.

منبع:  Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.