تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 5 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 5 آبان


اتریوم برای ادامه روند صعودی با مقاومت 420 دلاری روبه رو است. اتریوم در 22 اکتبر بالاتر از محدوده 308 تا 396 دلاری شکسته شد که نشان می دهد گاوها بر خرس‌ها غلبه کرده اند. اگرچه خرس‌ها رشد قیمت 420 دلاری را متوقف کرده اند اما آنها نتوانسته اند قیمت را به زیر 396 دلار برسانند. این نشان می دهد که گاوها با کاهش قیمت به 400 دلار در حال خرید هستند. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 406 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 5 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم میانگین متحرک نمایی 20 روزه (383 دلار) و  شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای سطح 59 نیز نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 421 دلار برسانند قیمت اتریوم می تواند یک رالی قیمت را شروع کند که ممکن است اوج 1 سپتامبر را با 488 دلار را به چالش بکشد. اگر خرس ها قیمت اتریوم را به زیر 396 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه را با 383 دلار برسانند این روند صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت اتریوم را برای چند روز دیگر در این محدود نگه دارد.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

قیمت اتریوم پس از شکست بیش از 400 دلار الگوی پرچم تشکیل داده است. دم طولانی در تست سطح شکست نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تر خرید می کنند. شکست در بالای پرچم نشانه شروع احتمالی روند صعودی جدید است. بر خلاف این فرض اگر خرس ها قیمت را به زیر الگوی پرچم برسانند احتمال ریزش قیمت به ناحیه 396 تا 400 دلار وجود دارد. اگر قیمت اتریوم مجدداً از این سطح حمایت بازگردد گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. برعکس اگر حمایت 388 دلاری شکسته شود این روند به نفع خرس ها است.

الگوی پرچم از یک میله و پرچم تشکیل شده است. این الگو معمولا یک الگوی ادامه دهنده است و از یک صعود یا نزول قوی که میله‌ی پرچم را شکل می‌دهد، تشکیل شده است. پرچم در این الگو به دو شکل مثلثی و مستطیلی درست می‌شود و قیمت باید حداقل چهار نقطه تماس با پرچم داشته باشد. در این الگو انتظار داریم بعد از شکست قیمت و خروج آن از پرچم قیمت به اندازه‌ی میله‌ی پرچم در جهت روند حرکت کند. البته این یک احتمال است و ممکن است خروج از پرچم برخلاف روند باشد. بنابراین به محض خروج از پرچم با کمی تامل می‌توانید بخرید یا بفروشید.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.