تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 3 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 3 آذر


اصول فاندامنتال از روند صعودی اتریوم پشتیبانی می کند. اتریوم در 20 نوامبر (30 آذر) پس از آنکه به بالای مقاومت 488 دلاری صعود کرد، شتاب گرفت. بزرگترین آلتکوین به سرعت کنترل بازار را به دست گرفت و امروز به بالاترین سطح خود یعنی در 561 دلار رسید. اصلاح در قیمت امروز بیت کوین همچنین منجر به رزرو سود در اتریوم شد اما دم بلند کندل استیک ها خرید تهاجمی را در سطوح پایین تر نشان می دهد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 561 دلار برسانند، روند صعودی می تواند با هدف بعدی 625 دلار از سر گرفته شود. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 576 دلار است.

 

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب هر دو اندیکاتور میانگین متحرک ساده ونمایی صعودی است و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه بیشینه خرید نشان دهنده ی برتری گاوها است. اگر خرس ها بتوانند قیمت اتریوم را در پایین ترین سطح امروز با 511 دلار برسانند، این دیدگاه صعودی نفی خواهد شد. چنین حرکتی می تواند فروش تهاجمی را به خود جلب کند و احتمال شکست قیمت به زیر حمایت مهم 488 دلار را افزایش دهد.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

 نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها افت قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه را خریداری کردند. اکنون آنها سعی خواهند کرد قیمت را از بالای مقاومت (561 دلار) بالا ببرند. در صورت موفقیت، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی ریزش کند، خرس ها سعی می کنند اتریوم را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت وقوع چنین اتفاقی، کاهش قیمت می تواند به حمایت مهم 488 دلار برسد.

درواقع قیمت اتریوم در حال آماده سازی برای صعود بیشتر است زیرا اصول فاندامنتال هنوز تحقق نیافته ‌اند. اصول تکنیکال همچنین از چشم انداز بلند مدت صعودی پشتیبانی می‌کند.

همچنین تحلیلگران فکر می کنند ارز رمزنگاری شده در هفته های آینده حتی بیشتر افزایش خواهد یافت زیرا به نظر می رسد روند موجود برای این کوین برتر مثبت باشد. توسعه دهندگان بنیاد اتریوم با ارائه اطلاعات جدید درباره آخرین به روز رسانی در نسخه  اتر 2.0 میگوید: انتظار می رود این به روز رسانی بتواند به حد چشمگیری وضعیت بلاک چین و پیاده سازی اقتصاد توکنی را بهبود ببخشد و سبب روند صعودی این ارز شود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال