تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 26 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 26 آبان


اتریوم در تاریخ 13 نوامبر در سطح 478 دلاری با مقاومت رو به رو شد و از این سطح بازگشت که دقیقاً در زیر مقاومت قوی 488 دلاری است، جایی که رالی قبلی قیمت در 1 سپتامبر متوقف شده بود. معمولاً در نزدیکی یک مقاومت رزرو سود توسط معامله گران انتظار می رود. با این حال، اگر گاوها اجازه ندهند که قیمت اتریوم خیلی ریزش کند، احتمال شکست سطح 488 دلاری افزایش می یابد. بالاتر از این سطح، خرس ها ممکن است دوباره تلاش کنند تا رالی قیمت را در سطح روانی با قیمت 500 دلار متوقف کنند. اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را از ناحیه مقاومت 488 دلار تا 500 دلار بالا ببرند، افزایش قیمت تا 550 دلار امکان پذیر است. قیمت اتریوم در زمان نوشتن این مقاله 452 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 26 آبان

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب میانگین های متحرک ساده و نمایی صعودی است و شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت قرار دارد که برتری گاوها را نشان می دهد.  اما اگر خرس ها موفق شوند قیمت اتریوم را به زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه برسانند، این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت اتریوم ممکن است به 420 دلار و سپس به 400 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته اتریوم 26 آبان

نمودار 4 ساعته اتریوم

 نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت اتریوم به زیر خط حمایت الگوی صعودی گوه شکسته شده و شاخص قدرت نسبی نیز یک واگرایی نزولی ایجاد کرده است. علاوه بر این، شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 10 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر قیمت اتریوم به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد، سقوط قیمت به 440 دلار و سپس به 424 دلار امکان پذیر است. در صورت برگشت قیمت از این سطح و صعود قیمت به بالاتر از سطح 478 دلار، این دیدگاه نزولی کوتاه مدت نفی خواهد شد.

سطح حمایت در روند صعودی اتریوم در 450 دلار قرار دارد همچنین سطح مقاومت در 465 دلار قرار دارد و اگر قیمت اتریوم به زیر این سطح حمایت شکسته شود، ممکن است قیمت کاهش یابد و حمایت اصلی بعدی در 440 دلار قرار دارد . هر گونه ریزش قیمت بیشتر اتریوم را به سطح 425 دلار خواهد رساند. برعکس اگر قیمت اتریوم روند صعودی خود را ادامه دهد در سطح 465 دلار  با یک مقاومت رو به رو خواهد شد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.