تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 24 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 24 آذر


اتریوم پس از تشکیل یک سطح حمایت در نزدیکی 535 دلار روند صعودی خود را آغاز کرد و توانست چندین سطح مقاومت مهم را در نزدیکی سطح 550 دلار بشکند و به بیش از 565 و 575 دلار صعود کرد. حرکت رو به بالا به حدی بود که قیمت اتریوم حتی از سطح مقاومت 580 دلاری هم عبور کرد و تا 594 دلار معامله شد و در حال حاضر در حال تثبیت قیمت است. در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم 586 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

 اتریوم درنمودار روزانه الگوی کانال نزولی را به سمت بالا شکست که برتری گاوها را نشان می دهد. اکنون قیمت می تواند به 622 دلار تا 635 دلار افزایش یابد. شاخص قدرت نسبی RSI از نقطه میانی برگشت و خط روند نزولی را شکست که نشان می دهد گاوها برتری دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ناحیه مقاومت برسانند، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود. اگرچه ممکن است در این بین موانعی نیز وجود داشته باشد اما هدف بعدی 800 دلار است. از طرف دیگر، اگر قیمت اتریوم از مقاومت بالایی پایین بیاید اما زیاد میدان را خالی نکند، یک نشانه مثبت است و احتمال شکست ناحیه مقاومت را افزایش می دهد اما اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یافته و دوباره وارد کانال شود این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست فعلی یک دام گاوی بوده است.

تله گاوی (Bull Trap) یک سیگنال گمراه کننده است که اشاره به یک روند نزولی دارد . قبل از این که قیمت پس از یک صعود طولانی اقدام به ریزش کند ، یک افزایش قیمت ناگهانی و کاذب را ایجاد می کند و تریدرها خیال می کنند که قیمت همچنان در حال ادامه روند افزایشی خود می باشد ، بنابراین به طمع سود بیشتر وارد بازار می شوند ، اما قیمت پس از آن به شدت کاهش یافته و بعضا سطوح حمایتی قبلی را می شکند . این الگو به علت این که کاربران را با طمع سود بیشتر به دام می اندازد به تله گاوی یا (Bull Trap) معروف است.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

 نمودار 4 ساعته یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که با یک شکست کامل می شود و به بالاتر از 622 دلار می رسد. میانگین های متحرک در آستانه کراس اوور صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی RSI در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها برتری دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی پایین بیاید و به زیرالگوی مثلث شکسته شود این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند اتریوم را به 488  دلار کاهش دهد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتقرم معماملاتی ارز دیجیتال

برای خرید اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.