تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 22 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 22 دی


پس از نزدیک شدن قیمت اتریوم به سطح 1200 دلاری یک اصلاح نزولی قوی وجود داشت و در حال حاضر بیت کوین و اتریوم به ترتیب به زیر سطح 38000 و 1100 دلار یک اصلاح نزولی را آغاز کردند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 1034 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 22 دی

نمودار روزانه اتریوم

اتریوم 20 درصد کاهش قیمت داشت و در حال حاضر در حال نزدیک شدن به سطح حمایت 1000 دلاری است و احتمالا در این سطح حمایت قوی خواهد داشت اما اگر قیمت نتواند بالاتر از سطح حمایت 1000 دلاری قرار بگیرد، خطر افت قیمت به سطح حمایت 900 دلاری وجود دارد. برعکس اگر اتریوم قیمت بالاتر از 1000 دلار را حفظ کند، می تواند افزایش قیمت جدیدی را آغاز کند. مقاومت اولیه در این روند صعودی در سطح 1180 دلار قرار دارد و اولین مقاومت اصلی در 1200 دلار است. بسته شدن قیمت بالاتر از 1200 دلار، اتریوم را در یک منطقه مثبت قرار می دهد که ممکن است سطح 1300 دلاری را دوباره ببیند.

در اصلاح نزولی شدید بیت کوین، سایر آلت کوین ها نیز از آن پیروی کردند. به این علت امروز شاهد اصللاح قیمت اتریوم نیز بودیم. بیت کوین بیش از 20 درصد کاهش قیمت داشت و در زیر سطح حمایت 39000 دلار اصلاح نزولی را آغاز کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین 32681 دلار است.

اتریوم بعد از سپری کردن یک هفته خوب و رشد 66 درصدی طی هفت روز، امروز به دنبال کاهش 20 درصدی قیمت بیت کوین، اصلاح نزولی را آغاز کرد.

یکی از دلایل این افت قیمتی می تواند فروش بیت کوین توسط ماینر ها در اوج قیمتی  باشد. طبق گزارشات روز گذشته، شاخص پوزیشن های معاملاتی ماینر ها(MPI) که نسبت بیت کوین های خروجی از کیف پول های ماینر ها را با میانگین متحرک یک ساله محاسبه می کند، به جایی رسیده است که نشان دهنده ی فروش بیت کوین توسط ماینر هاست

دیگر دلیل این افت قیمتی می تواند تکنیکال باشد. بیت کوین زمان کوتاهی را به آلت کوین ها به دلیل شرایط روانی بازار و برای رشد قیمتی می دهد. همچنین شاخص ترس و طمع در بازار نیز به صورت خطرناکی بالاست و پول بک قیمتی را محتمل می سازد. در حقیقت، دو ماه است که این شاخص در ناحیه بالای 90 یعنی “طمع بیش از حد” قرار دارد. در تاریخ، این بیشترین مدت زمانی می باشد که این شاخص در این ناحیه قرار دارد.

سطح حمایت کلیدی: 1000 دلار

سطح مقاومت کلیدی: 1200 دلار

منبع: newsbtc

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.