تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 19 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 19 آبان


اتریوم در حال حاضر در یک الگوی کنج صعودی در حال معامله است. این الگو معمولا در امتداد روند موجود شکل می گیرد و منجر به ادامه ی روند می شود. این الگو در مقایسه با الگوی مثلث متقارن شیب قابل توجهی دارد.  گاوها در 7 نوامبر تلاش کردند قیمت را به بالای الگوی کنج صعودی بشکنند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این الگو از دو خط روند صعودی همگرا تشکیل می شود. این بدان معناست که این دو خط روند هر دو به سمت بالا در حرکت می باشند اما زاویه حرکتی آنها به شکلی است که اگر تا انتها آنها را ادامه دهیم، سر انجام در نقطه ای یکدیگر را قطع خواهند کرد. با این حال، نکته مثبت این است که گاوها عقب نشینی نکردند و در حال حاضر در تلاشند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت اتریوم 450 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم میانگین متحرک نمایی 20 روزه (405 دلار) و شاخص قدرت نسبی بالای سطح 66 نشان دهنده ی این امر است که گاوها برتری دارند. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالای خط مقاومت الگوی کنج برسانند و ببندند این الگوی نزولی را باطل می کند. ممکن است فروشندگان تلاش کنند که رالی قیمت را در 488 دلار متوقف کنند اما اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را بالاتر از این مقاومت برسانند افزایش قیمت به 520 دلار و سپس به 550 دلار خواهد بود. بر خلاف این فرض، اگر قیمت اتریوم از خط مقاومت الگوی کنج کاهش یابد خرس ها سعی می کنند قیمت را به خط حمایت الگوی کنج برسانند. شکست به زیر این الگو ممکن است مزیت را به سود خرس ها تغییر دهد.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

 نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کرده اند که یک نشانه مثبت است و نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار صعودی است و خریداران در حال تجمع در سطوح پایین ترهستند تا سطح حمایت قوی را ایجاد کنند. اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای سطح 455 دلار برسانند، آنگاه قیمت با شکست بالاتر از سطح 468 دلار سعی می کند روند صعودی را از سر بگیرد. اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 424 دلار برسد، این روند صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت اتریوم را به 395 دلار کاهش دهد

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.