تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 17 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 17 آذر


اتریوم هفته گذشته با یک اصلاح نزولی به زیر 580 دلار رسید. اتریوم بعد از افت قیمت در 5 دسامبر (15 آذر) به شدت از اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (555 دلار) به سمت بالا برگشت که نشان دهنده تجمع گاوها در سطوح پایین تر است. در حال حاضر اتریوم به یک ناحیه مقاومت اصلی در 600 دلار نزدیک می شود و خریداران سعی می کنند قیمت را از منطقه مقاومت بالایی در 622 دلار به 635 دلار افزایش دهند. در صورت موفقیت، قیمت اتریوم می تواند مرحله بعدی روند صعودی را با هدف 800 دلار آغاز کند. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 599 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب میانگین های ساده و نمایی صعودی است که نشان می دهد گاوها برتری دارند. با این وجود بعید است که خرس ها تسلیم شوند. آنها از 24 نوامبر (4 آذر) به شدت از مقاومت 622 دلاری دفاع کرده اند و دوباره سعی می کنند قیمت را از این مقاومت کاهش دهند. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 برسانند و آن را حفظ کنند، قیمت اتریوم می تواند تا 488 دلار سقوط کند. شاخص قدرت نسبی RSI واگرایی نزولی ایجاد کرده است که نشان می دهد شتاب حرکت ضعیف شده است.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که با یک شکست کامل و بسته شدن بالاتر از 622 دلار کامل می شود. هدف این الگو رسیدن به 763 دلار است.

الگوی مثلث یک الگوی ادامه دهنده است به این معنی که قیمت بعد از یک استراحت به روند خود ادامه می‌دهد. البته هیچ الزامی در آن نیست و ممکن است خلاف روند پیش برود. این الگو زمانی اتفاق می‌افتد که بازار در حالت رنج باشد در واقع بازار بلاتکلیف است و قیمت در حال استراحت است در این زمان خریداران و فروشندگان نمی‌دانند چه اتفاقی میافتد. مثلث افزایشی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند.

 خرس ها در حال حاضر سعی می کنند قیمت را به زیر خط روند مثلث برسانند. اگر این خط حمایت شکسته شود، روند صعودی را بی اعتبار می کند. با این حال، اگر قیمت از روند صعودی عقب نشینی کند، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت بالایی (622 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، مرحله بعدی حرکت رو به بالا آغاز می شود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.