تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 10 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 10 آذر


اتریوم با افزایش قیمت به 550 دلار نشانه های قدرت بسیار چشمگیری دارد. دم های بلند کندل استیک ها در 26 و 27 نوامبر نشان می دهد که گاوها افت قیمت اتریوم را تا سطح شکست 488 دلار خریداری کردند. این نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازارهمچنان مثبت است. امروز گاوها سعی در از بین بردن زیان های اخیر ناشی از فروش گسترده در بازار دارند. این در حالی است که بیت کوین برخی از نشانه های قدرت را نیز نشان می دهد، بیت کوین توانست به سطح 18000 دلار پس از کاهش اخیر آن به پایین ترین سطح  16400 دلار، برسد. بیت کوین کاملاً پیشرو اتریوم و بقیه بازار است.

یک تحلیلگر اکنون خاطرنشان کرده است که احتمالاً  اتریوم در کوتاه مدت روند صعودی بیشتری را تجربه خواهد کرد، زیرا در حال حاضر گاوها بر بازار حاکم هستند و در روند اتریوم هیچ نشانه ای از کندی را نشان نمی دهد.  او معتقد است اتریوم در 500 دلار ثابت خواهد شد.

دفاع سرسختانه سطح 500 دلاری توسط گاوها نشان می دهد که این یک سطح حمایت قوی است که ممکن است به تقویت عملکرد قیمت در هفته های آینده ادامه دهد.

نمودار روازانه بیت کوین

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، شیب اندیکاتور میانگین های متحرک ساده و نمایی مثبت است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها برتری دارند. با این وجود بعید است خریداران راهی آسان به 625 دلار داشته باشند. خرس ها سعی کردند روند فعلی را در 61.8 درصد سطح اصلاحی فیبوناچی یعنی 569 دلار متوقف کنند. اما گاوها توانستند قیمت را به بالای 569 دلار برسانند، اکنون قیمت اتریوم می تواند به  622 دلار برسد. شکست  این سطح ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند قیمت اتریوم را به 800 دلار برساند.

نمودار چهار ساعته

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که اگر قیمت از 569 دلارافزایش یابد به دنبال آن صعود قیمت به 592 دلار و سپس به 622 دلار امکان پذیر است. معامله گران می توانند شاخص قدرت نسبی RSI  را تحت نظر داشته باشند زیرا اگر این اندیکاتور بیش از 60 باشد، نشان می دهد که گاوها دوباره به حاکمیت خود ادامه می دهند. از طرف دیگر، اگر RSI از 60 کاهش یابد، مقاومت در سطوح بالاتر را نشان می دهد و این امر می تواند منجر به تثبیت قیمت برای چند روز شود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.