تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 1 دی


تحلیل تکنیکال اتریوم، دوشنبه 1 دی


اتریوم علائم مثبت زیادی را نشان می دهد و به زودی می تواند به بالای 650 دلار برسد. اتریوم در 16 دسامبر (26 آذر) به بالای الگوی مثلث صعودی شکسته شد و قیمت در 17 دسامبر (27 آذر) به 676 دلار رسید اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. اما نشانه مثبت این بود که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر حمایت 622 دلاری کاهش یابد. قیمت در حال حاضر بین 622 دلار و 676 دلار ثابت مانده است. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله 645 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

 اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 676 دلار برسانند، می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کنند که هدف آن 763 دلار است. شیب صعودی اندیکاتورهای میانگین های متحرک نمایی و ساده نشان می دهد که گاوها برتری دارند. برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر 622 دلار برسانند. قیمت اتریوم ممکن است به اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (599 دلار) سقوط کند. اگر قیمت با قدرت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اما اگر قیمت به زیر خط مثلث برسد، روند به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته یک الگو مثلث متقارن را نشان می دهد، که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای الگوی مثلث برسانند، قیمت اتریوم ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد. برعکس، اگر قیمت به زیر الگوی مثلث کاهش یابد، سقوط به سطح حمایت  622 دلاری امکان پذیر است. اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین ساده 50 روزه برسانند، قیمت اتریوم ممکن است شتاب خود را از دست بدهد و به خط روند مثلث سقوط کند.

در روند صعودی سطح حمایت کلیدی در 620 دلار قرار دارد و همچنین در روند صعودی اولین سطح مقاومت در 645 دلار قرار دارد اما سطح مقاومت کلیدی در 660 دلار قرار دارد و می تواند درهای صعود بیشتر از 670 دلار را باز کند. هدف اصلی گاوها در کوتاه مدت 700 دلار است.

منبع: Cointelegraph

صرافی ارزهای دیجیتال متعددی در ایران فعالیت می‌کنند که صرافی Bitex24  یکی از پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران است و از امنیت بالایی برخوردار است و معاملات در صرافی Bitex24 به صورت آنلاین و 24 ساعته انجام می‌شود. همچنین پشتیبانی سایت نیز به صورت 24 ساعته می‌باشد.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.