صرافی ارز دیجیتال


صرافی ارز دیجیتال


بیتکس 24 یکی از معتبرترین و امن ترین صرافی های فعال در ایران است و با ارائه خدمات کیف پول با امنیت بالا، برای کاربران امکان نگهداری ارز دیجیتال به صورت ایمن را فراهم کرده است.

امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت ریالی برای کاربران در بیتکس 24 فراهم است. همچنین معاملات در صرافی بیتکس 24 به صورت P2P یعنی همتا به همتا انجام می شود و کاربران می توانند بدون واسطه و به طور مستقیم ارز دیجیتال خرید و فروش کنند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بیتکس 24 شما می توانید سفارش خرید و یا فروش(sell or buy order)  ثبت کنید و یا از حد ضرر (stop loss) استفاده کنید. همچنین امکان خرید و فروش سریع برای شما مهیا است.

معاملات در بیتکس 24 به صورت 24 ساعته، آنلاین با فروش سریع و واریز آنی انجام می شود و با 20000 کاربر فعال دارای حجم معاملات بالایی است.

 قدم اول برای خرید ارز دیجیتال احراز هویت است. در واقع امروزه اگر قصد خرید ارز دیجیتال را داشته باشید در وهله ی اول با احراز هویت مواجه می شوید. در احراز هویت فرد هویتی را که مدعی آن شده است را باید ثابت کند. در بیتکس 24 نیز قبل از ورود به بازار حرفه ای و خرید و فروش ارز دیجیتال ابتدا باید احراز هویت انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، راهنمای نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24 را مطالعه بفرمایید.

عد از تایید احراز هویت، برای خرید بیت کوین به وسیله کارت بانکی باید کیف پول خود را از طریق درگاه پرداخت در صرافی آنلاین مورد نظر شارژ کنید. در صرافی های ارز دیجیتال به دو صورت می توانید ارز خریداری کنید. در روش اول پس از شارژ کیف پول می توانید درخواست خرید مقداربیت کوین مورد نظر خود را ثبت کنید، صرافی آن را به آدرس کیف پول شما واریز می‌کند. اما از طرفی برخی از صرافی ها به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کند. در واقع معاملات در این صرافی ها به صورت Peer to Peer یا همتا به همتا انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24 راهنماهای نحوه واریز و برداشت های ریالی در بیتکس 24 و نحوه خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24 را مطالعه بفرمایید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال شکل خاصی از پول دیجیتال است. از ویژگی های بارز ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بودن آنهاست به این معنا که به هیچ سازمان، نهاد و یا بانک مرکزی وابسته نیستند و هیچکس قادر به کنترل آنها نیست. ارزهای دیجیتال برای بهرمندی از این ویژگی از فناوری بلاک چین استفاده می کنند.

شاید ابتدا بلاک چین مفهومی پیچیده به نظر برسد اما کاملا ساده است. در واقع بلاک چین نوعی پایگاه داده یا یک بانک اطلاعاتی متشکل از مجموعه ای از اطلاعات است که به صورت الکترونیکی روی سیستم رایانه ای ذخیره می شود. این لیست از تعداد زیادی بلاک‌ که به صورت زنجیره‌ای به هم مرتبط هستند‌، تشکیل شده است. هر بلاک شامل بخشی از اطلاعات است که آن را به مورد قبلی پیوند می‌دهد. اطلاعات در هر بلاک با بلاک دیگر متمایز است و مانند یک اثر انگشت دیجیتالی بی‌نظیر کار می‌کند. هر بلاک شامل یک هش (Hash) است که حاوی اطلاعاتی است که در بلاک‌ها ذخیره می‌شود.

این ویژگی های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال سبب شده است که در مقابل دستبردها و کلاهبرداری‌ها بسیار مقاوم عمل کنند. بنابراین ارزهای دیجیتال در مقایسه با سیستم مالی سنتی بسیار غیر متمرکز هستند. در سیستم های متمرکز برای دسترسی به شبکه کافی است سرور اصلی را مختل کنید.  اما در سیستم های غیر متمرکز هر نود مانند یک بانکی مرکزی عمل می کند ، کاربران یک کپی از بانک اطلاعاتی را نگهداری می‌کنند و هر کاربر به عنوان یک سرور عمل می‌کند. کاربران می‌توانند آفلاین شوند اما همتایان آن‌ها هنوز قادر به دریافت اطلاعات از کاربران دیگر خواهند بود.  بنابراین، ارزهای دیجیتال در 24 ساعت شبانه روز و در 365 روز سال کاربردی هستند و امکان انتقال ارز در هر کجا جهان و بدون دخالت واسطه‌ها امکان پذیر است و هرکسی با ارتباط اینترنتی می‌تواند با ارزهای دیجیتالی مبادلات خود را انجام دهد.

در سال های اخیر شاهد محبوبیت ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا بوده ایم و بسیاری از کشورها این ارزها را به رسمیت شناخته اند. در ایران نیز از سال 98 این ارزها به رسمیت شناخته شده اند و خرید و فروش و نگهداری این ارزها کاملا قانونی است.

یکی از ساده ترین راه های خرید و فروش رمزارزها از طریق صرافی های ارز دیجیتال است که در این زمینه صرافی های متعددی در دنیا فعالیت می کنند که اکثرا آنها به دلیل تحریم های مالی برای کاربران ایرانی فیلتر هستند. بنابراین ساده ترین راه خرید و فروش ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی از طریق صرافی های ارز دیجیتال است که بیتکس 24 یکی از معتبرترین و امن ترین صرافی های فعال در ایران است.

نحوه خرید و فروش رمزارزها در صرافی های ارز دیجیتال

در واقع برای انجام هر معامله باید به مکان خاصی بروید، مثلا برای خرید و فروش طلا باید به بازار طلا فروشی بروید، برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیز باید به صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید. صرافی های ارز دیجیتال مانند یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کنند و در اکثر این صرافی ها خرید و فروش به صورت Peer to Peer یعنی همتا به همتا انجام می شود. اکثر این صرافی ها خدمات کیف پول نیز ارائه می دهند تا کاربر بتواند ارزهای دیجیتال مختلف را در کیف پول اختصاصی خود ذخیره کند. در حال حاضر خرید ارز دیجیتال به وسیله صرافی های ارز دیجیتال متداول ترین و آسان ترین راه است و شما می توانید به صورت ریالی ارز دیجیتال مورد نظر خود را خرید و فروش کنید.

در برخی دیگر از صرافی ها پس از شارژ کیف پول می توانید درخواست خرید مقدار ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید، صرافی آن را به آدرس کیف پول شما واریز می‌کند. اما قبل از آنکه صرافی مورد نظر را انتخاب کنید، توجه کنید که از اعتبار و امنیت بالایی برخوردار باشد که در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید.

حجم معاملات نیز یک ویژگی مهم یک صرافی ارز دیجیتال است که باید به آن دقت کنید. در واقع هرچه حجم معاملات در یک صرافی ارز دیجیتال بالا باشد یعنی کاربران بیشتری در آن حضور دارند و این نشانه ای است که کاربران زیادی به این صرافی اعتماد دارند.

برای خرید رمزارزها از طریق صرافی های ارز دیجیتال در قدم اول با احراز هویت مواجه خواهید شد. زمانی که بحث تراکنش مالی در یک سایت پیش می‌آید احراز هویت اهمیت زیادی پیدا می‌کند. احراز هویت در  صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز به منظور جلوگیری از جرایمی مانند پولشویی، فرار مالیاتی، دزدی و هک حساب‌های بانکی انجام می‌شود. در قدم بعدی نیاز به تعریف یک حساب بانکی برای واریز و برداشت های ریالی دارید. به این ترتیب می توانید ارز دیجیتال را در صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش کنید.

در واقع صرافی ارزهای دیجیتال یکی از محبوب ترین راه های خرید ارز دیجیتال هستند. اما توجه کنید صرافی که انتخاب می کنید از امنیت بالایی برخوردار باشد تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید. بیتکس 24  یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران است که با ارائه خدمات خرید و فروش ارز های دیجیتال به کاربران در سراسر کشور خدمات ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال مقالات "خرید بیت کوین" ، "خرید بیت کوین کش"، "خرید اتریوم" و "خرید تتر" را مطالعه بفرمایید.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال