ترید بلند مدت و کوتاه مدت ارزهای دیجیتال


ترید بلند مدت و کوتاه مدت ارزهای دیجیتال


برای خرید و فروش ارز دیجیتال می توان استراتژی های مختلفی داشت. این دو اصطلاح زمانی استفاده می شود که یک معامله گر معتقد است که ارز دیجیتال قصد افزایش یا کاهش ارزش را دارد.  معامله گران ارزهای دیجیتال اغلب از اصطلاحاتی استفاده می کنند که کاملاً برای تازه واردان قابل درک نیست. در حالی که " بلند مدت" و "کوتاه مدت" اصطلاحات فنی معامله گری نیستند، در واقع، آنها در هسته معاملات قرار دارند، در ادامه این دو مفهوم را توضیح خواهیم داد، به ویژه برای تازه واردان، که احتمالاً در میان کاهش ارزش فیات، به دلیل دخالت دولت ها و بانکداران مرکزی در عرضه پول که سبب افزایش تورم شده است، تمایل دارند به بازارهای ارزهای دیجیتال وارد شوند.

 به طور خلاصه، پوزیشن های بلند مدت و کوتاه مدت منعکس کننده دو جهت احتمالی قیمت مورد نیاز برای کسب سود است. در یک موقعیت طولانی، معامله گر رمزنگاری امیدوار است که قیمت از یک نقطه مشخص افزایش یابد. در این حالت، ما می گوییم معامله گر پوزیشن خود را بلند مدت می بندد، یا ارز رمزپایه را خریداری می کند. در نتیجه، در یک موقعیت کوتاه، معامله گر رمزنگاری انتظار دارد که قیمت از یک نقطه مشخص کاهش یابد.  یا به عبارت دیگر معامله گر پوزیشن خود را کوتاه مدت می بندد، یا ارز رمزنگاری شده را می فروشد.

همانطور که گفته شد، زمانی که شما در یک بازار گاوی هستید پوزیشن های طولانی مدت بیشتری مشاهده خواهید کرد، زیرا معامله گران بیشتری می خواهند از این افزایش قیمت بهره مند شوند و وقتی که بازار خرسی است، موقعیت های کوتاه مدت معمولاً بیشتر از موقعیت های بلند هستند. با این حال، این فقط یک مشاهده است و یک قانون نیست که باید از آن پیروی کرد. معامله گران و سرمایه گذاران حرفه ای معمولاً افت ها (dips) را می خرند و ریپ ها  (rips) را می فروشند، یعنی وقتی قیمت از اوج اخیر عقب نشینی می کند، آنها موقعیت های بلند مدت را باز می کنند و وقتی قیمت یک سطح مقاومت را تست می کند، ارز دیجیتال را می فروشند.

چه موقع باید یک موقعیت طولانی مدت باز شود؟

معامله گران زمانی که انتظار دارند قیمت ارز دیجیتال افزایش یابد، باید موقعیت بلند مدت باز کنند. زمانی که احساس می کنید قیمت ارز دیجیتال برای مدتی گران می شود، بسته به بازه زمانی که علاقه مند باشید می توانید یک  موقعیت بلند مدت ببندید. به عنوان مثال، اگر در نمودار روزانه معامله می کنید و اعتقاد دارید که قیمت طی روزهای آینده یا حتی هفته های بعدی افزایش خواهد یافت، می توانید موقعیت بلند مدت ببندید. شما می توانید دارایی را در بورس اوراق بهادار خریداری کنید یا از طریق قراردادهای آتی، اختیارات یا سایر قراردادهای مشتقه یک موقعیت طولانی را باز کنید.

 بدیهی است که تصمیم شما باید با نوعی تحلیل فاندامنتال یا تکنیکال پشتیبانی شود. به عنوان مثال، اگر متوجه شوید که یک پروژه بلاک چین مشارکتی با اعتبار بالا را تضمین کرده است یا در حال انجام یک ارتقا مهم است، ممکن است به این فکر کنید که موقعیت بلند مدت روی آن ببندید.

به طور کلی، شما باید در شبکه های اجتماعی بسیار فعال باشید و به طور منظم اخبار را بخوانید تا بازار را دقیق درک کنید. همچنین، می توانید الگوهای نمودار را بررسی کنید، مثلاً آیا قیمت بالاتر از یک خط مقاومت مهم شکسته می شود یا خیر، که ممکن است نشان دهنده گسترش روند صعودی باشد. مهم نیست که به چه نوع تحلیلی اعتماد کنید، باید اطمینان داشته باشید که اگر بخواهید موقعیت بلند مدت ببندید، قیمت آن بالا می رود. در غیر این صورت، در نهایت خلاف بازار خواهید رفت.

ارزهای رمزپایه مانند سهام شرکت عمل می کنند به این معنا که معمولاً با ارزهای فیات، به ویژه دلار آمریکا معامله می شوند و آنها همیشه تلاش می کنند روند صعودی داشته باشند. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران را مشاهده خواهید کرد که ترجیح می دهند به استراتژی "خرید و نگهداری" پایبند بمانند، خصوصاً در مورد بیت کوین.

چه موقع باید یک موقعیت کوتاه مدت باز شود؟

معامله گران وقتی انتظار دارند قیمت ارز دیجیتال کاهش یابد، باید موقعیت کوتاه مدت باز کنند. در واقع زمانی که انتظار دارید قیمت برای مدتی کاهش یابد، ممکن است علاقه مند باشید که به صورت کوتاه مدت در یک ارز رمزنگاری شده پوزیشن خود را باز کنید.

 همانطور که در بالا توضیح داده شد، شما باید با تجزیه و تحلیل جامع بازار از تصمیم خود پشتیبانی کنید. به عنوان یک قاعده، فروشندگان، موقعیت کوتاه مدت خود را زمانی باز می کنند که که بازار به سطح خرید بیش از حد رسیده باشد و روند صعودی ممکن است بیش از حد اشباع شده باشد. همچنین موقعیت کوتاه مدت وقتی منطقی است که قیمت نتواند سطح مقاومت خاصی را بشکند و صعود کند.

 از آنجا که بازار ارزهای رمزنگاری شده هنوز در مرحله ظهور است، بیت کوین و آلت کوین ها اغلب می توانند نوسانات شدید را نشان دهند بدون اینکه هیچ پایه و اساسی از این حرکت پشتیبانی کند که روند تحلیل را کمی مشکل می کند. با این حال، همیشه باید قبل از باز کردن موقعیت کوتاه مدت یا بلند مدت از همه عوامل موثر بر بازار آگاه باشید.

کجا می توانید موقعیت بلند مدت یا کوتاه مدت باز کنید؟

شما می توانید موقعیت بلند مدت یا کوتاه مدت را در هر صرافی ارز رمزنگاری شده که خدمات معاملات spot یا مشتقات را ارائه می دهد، باز کنید.

 Coinbase  بزرگترین پلتفرم رمزنگاری در ایالات متحده است، در حالی که Binance یکی از سریعترین سیستم عامل های تجارت رمزنگاری در جهان است. این سرویس طیف گسترده ای از خدمات را شامل می شود. همچنین بیتکس 24 یکی از صرافی های امن فعال در ایران است.

سخن آخر...

ترید می تواند به صورت کوتاه مدت و بلند مدت انجام شود. قبل از شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، به دقت روش های مختلفی که برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد را بررسی کنید و ببینید کدام روش با روحیات و شخصیت شما هماهنگ است. همچنین یک ترید موفق باید توسط یکسری تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال پشتیبانی شود که نتیجه موفقی داشته باشد از این رو قبل از شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سعی کنید مطالعه دقیقی بر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار داشته باشید.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال