چگونه تراکنش های انتقال بیت کوین را پیگیری کنیم؟


چگونه تراکنش های انتقال بیت کوین را پیگیری کنیم؟


در این مقاله به توضیح نحوه پیگیری تراکنش ها و زمان انجام آن ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید تا هر آنچه که از زمان ثبت یک تراکنش از طرف فرستنده تا زمان رسیدن آن به دست گیرنده اتفاق می‌افتد را برای شما شرح دهیم.

چگونه می‌توان تراکنش‌های بیت کوین را پیگیری کرد؟

پیگیری تراکنش های بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از طریق جستجوگران بلاک و سرویس های اختصاص داده شده که تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال به عرضه گذاشتهاند، امکان پذیر می‌باشد.

بر خلاف بانک ها که به سختی میتوان از اطلاعات دقیق وضعیت معاملات در حال انجام و یا حتی به اتمام رسیده خبردار شد، بلاک چین شفافیت بسیار بالایی را به کاربران خود پیشنهاد میدهد. هر کسی می‌تواند با استفاده از آدرس‌ مشخصی از بیت کوین، تعداد بلاک‌ها و یا هش معاملات، اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد و این اگر با سرویس‌های جستجوگر کیف پول همراه شود می‌توان رابطه بین آدرس‌ها و کیف‌پول حاوی بیت کوین مورد نظر را به دست آورد.

مشخص است که این راهی بسیار مفید برای زمانی است که شما نگران رسیدن بیت کوین خود به مقصد مورد نظر هستید یا میخواهید از وضعیت تایید معاملات خود اطلاع پیدا کنید اما باید در نظر داشته باشید که این شیوه همچنین راهی را برای موسسات قانونی فراهم می‌کند تا در حوزه استفاده از بیت کوین در موارد غیرقانونی پیگیری های لازمه را انجام دهند.

آیا ردیاب‌های معاملات هیچ سودی برای ما دارند؟

این برنامه‌ها قابلیت‌های بسیار کاربردی را ارائه می‌دهند.

هنگامی که از یکی صرافی ارز دیجیتال استفاده می‌کنید، ردیاب‌های معاملات می‌توانند به شما کمک کنند تا عملکرد پلتفرم معاملاتی آن ها را بررسی کنید و آن‌ها را از نظر این که عملکرد قابل قبولی دارند بسنجید. همچنین با استفاده از سیستم‌های ردیاب معاملات، شما می‌توانید مدت زمان انتقال یک ارز دیجیتال را بررسی کنید.  این ردیاب‌ها می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی را پیش از انجام معامله در اختیار کاربران قرار دهند. اگر معاملات صورت گرفته بیش از حد معمول طولانی شده باشند، کاربر باید پلتفرم دیگری را برای انجام معاملات خود انتخاب کند.

صرافی Bitex24، پلتفرم معاملات بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال با پشتیبانی 24 ساعته می‌باشد.

این قابلیت هم وجود دارد که با تکیه بر این ردیاب‌های معاملات شما می‌توانید به راحتی پیگیر وضعیت ارز دیجیتال خود باشید. در بدترین حالت که اگر ارز دیجیتال شما به آدرس اشتباهی فرستاده شده باشید، می‌توانید آدرسی که ارز دیجیتال شما را دریافت کرده است، مشاهده کنید اما متاسفانه این به هیچ وجه تضمینی برای برگشت ارز دیجیتال شما نمی‌باشد.

چگونه میتوان از معاملات متوقف شده جلوگیری کرد؟

برای شروع، باید اطمینان حاصل کنید که کارمزد کافی برای انجام معامله را پرداخت کرده‌اید.

در طی سال‌ها، تعداد معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین به سرعت در حال افزایش بوده است. این بدان معناست که استخراج کنندگان معاملات با کارمزد بالاتر را در اولویت کار خود قرار داده‌اند و ابتدا این معاملات را در بلاک قرار می‌دهند. هنگامی که یک معامله ارز دیجیتال با کارمزد کمتری ارسال می‌شود، ممکن است ساعت‌ها، روزها و یا حتی هفته‌ها برای تایید زمان ببرد. این تاخیرهای طولانی معمولاً نشان می‌دهد که معاملات پیوسته با کارمزد بالاتری انجام می‌شوند و استخراج‌گران انگیزه کمی برای تایید معاملات با کارمزد کمتری دارند. در نتیجه، این معاملات مدت زمان طولانی منتظر تایید می‌مانند.

کیف پول‌های ارزهای دیجیتال و برخی صرافی ها به کاربران خود کمک می‌کنند تا معاملاتی را ثبت کنند که در سریعترین زمان تایید شوند. برخی از آنها فعالیت شبکه را کنترل می‌کنند و کارمزدهای پویا را اعمال می‌کنند. به این معنا که کارمزدهای اختصاص داده شده برای هر معامله براساس فعالیت استخراج‌کنندگان در نوسان است. اگر برای انجام معامله خود عجله داشته باشید، می‌توانید کارمزد بیشتری را به صورت دستی اضافه کنید تا احتمال انجام معامله شما افزایش یابد و سریعتر معامله صورت بگیرد و اما عکس این قضیه هم صدق می‌کند. اگر عجله‌ای نداشته باشید، می‌توانید معامله خود را با کارمزد کمتری به ثبت برسانید و شرایط را بپذیرید که ممکن است رسیدن ارز دیجیتال شما به گیرنده کمی بیشتر طول بکشد.

انتقال بیت کوین

چرا معاملات بیت کوین اینقدر طولانی می‌شود؟

مقیاس پذیری از مدتها قبل در شبکه بیت کوین مطرح بوده است.

یک معامله برای نهایی شدن معمولاً باید شش بار قبل از ارسال به گیرنده تأیید شود. این امر اگر با سطح بالایی از تقاضا که قبلاً به آن اشاره شد، همراه باشد به این معنی است که تایید معاملات از ده دقیقه تا یک روز یا در برخی شرایط حتی بیشتر ممکن است طول بکشد. اشکال مقیاس پذیری بیت کوین مدت زمان زیادی است که وجود دارد. این شبکه فقط قادر به پردازش تقریباً هفت تراکنش در ثانیه است، به این معنی که در مقایسه با سیستم‌های قدرتمند پرداخت مانند Visa بسیار عملکرد ضعیفی دارد. راهکارهایی مانند شبکه لایتنینگ برای بهبود شرایط معرفی شده‌اند. این شبکه لایه دیگری را به بلاک چین اضافه می‌کند تا پرداختهای فوری را با کارمزدهای کمتری به انجام برساند اما منصفانه است که بگوییم حتی این راه‌حل‌ها نیز سطح کشش مورد انتظار را ندارند و پاسخگو حجم معاملات نمی‌باشند.

آیا می توان معاملات بیت کوین را لغو کرد؟

این سوال بسیار متداولی است، اما پاسخ آن منفی می‌باشد.

بلاکچین‌ها غیرقابل برگشت طراحی شده‌اند و هنگامی که معامله‌ای درون یک شبکه انجام می‌شود، کنترل آن از دست شما خارج شده و دیگر قادر به تغییر و یا حذف آن نخواهید بود. به همین دلیل لازم است قبل از ارسال تراکنش ارزهای دیجیتال با حجم بالا، آن‌ها را برای چندین بار مجددا بررسی کنید تا حجم ارز دیجیتال برای انتقال را صحیح وارد کرده باشید، همچنین باید از صحت آدرس کیف پول مقصد اطمینان حاصل کنید تا بیت کوین مورد نظر به آدرس اشتباهی فرستاده نشود.

چگونه می‌توانم از وضعیت تراکنش که ثبت کرده‌ام مطلع شوم؟

هدف برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال ارائه شفافیت کامل به کاربرانشان است.

این نگرش می‌تواند به خصوص برای کاربرانی که برای اولین بار از بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگر استفاده می‌کنند مفید باشد. صرافی هیت بی تی سی (HitBTC)، که خود را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین صرافی‌های ارزدیجیتال موجود در بازار معرفی می‌کند، یک سیستم مانیتور ایجاد کرده است که آمار زنده مربوط به معاملات ورودی و خروجی را برای هر یک از ارزهای دیجیتال که پشتیبانی می‌کند را نشان می‌دهد و زمان پردازش 100 معامله آخر را محاسبه کرده و ارائه می‌دهد که شامل  کمترین و سریعترین زمان انجام تراکنش و همچنین میانگین برای کل گروه می‌شود. اطلاعات مربوط به عملیات بهبودسازی و ارتقا سایت که ممکن است در سرعت انجام تراکنش ها اختلال ایجاد کند را نیز به اطلاع کاربران می‌رساند.

سخن آخر

معاملات بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در بستر بلاک چین انجام می‌شوند.  با اینکه پس از تایید واکنش امکان تغییر و یا حذف آن وجود ندارد اما شما قادر خواهید بود در هر زمان که بخواهید از وضعیت انجام تراکنش خود مطلع شوید. صرافی Bitex24 به شما سایت BTC.com را برای پیگیری درخواست تراکنش‌ها و اطلاع از وضعیت انجام آن‌ها را پیشنهاد میکند.

منبع: cointelegraph

صرافی Bitex24، پلتفرم معاملات بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال