پیش بینی های برتر بیت کوین در سال 2021


پیش بینی های برتر بیت کوین در سال 2021


قیمت بیت کوین در 12 ماه آینده به 100 تا 200 هزار دلار می رسد، اگرچه و بدون شک بیشتر به خاطر فناوری این ارز دیجیتال است که در میان مردم بسیار محبوب و مورد بحث است اما موضوعی که همچنان مورد علاقه عمومی است قیمت بیت کوین و حدس و گمان در مورد ارزش آن در آینده است.

در حالی که هودلرها سال منحصر به فرد سودآوری را جشن می گیرند، شاهد یک جهش قیمت جدید بیت کوین هستیم. بیت کوین در تاریخ 25 دسامبر بار دیگر 24000 دلار را شکست این اتفاق همزمان با جشن کریسمس افتاد و می تواند برای فعالان بازار بسیار نوید بخش باشد. در حال حاضر مقاومت های اصلی بعدی در 25000 و 30000 دلار قرار دارد.

یک اتفاق نادر است که تحلیلگران در پیش بینی قیمت بیت کوین بسیار اتفاق نظر دارند. با نزدیک شدن به پایان سال 2020، معامله گران رمزنگاری در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 فکر می کنند. با جستجوی در اینترنت در رابطه با بیت کوین حتما با عناوینی مانند، بیت کوین در مسیر رسیدن به یک اوج جدید است، روبرو خواهید شد.

در حال حاضر، بیت کوین در یک چرخه بازار گاوی قرار دارد که از آغاز سال 200 درصد رشد داشته است و در سال 2020 از همه موارد تجاری دیگر به استثنای برخی از سهام همانند کمپانی تسلا، عملکرد بهتری از خود نشان داد. اما به نظر می رسد این رالی متفاوت از  رالی قیمت در اواخر سال 2017 باشد. همچنین موسسات تجاری نقش عمده در جمع آوری بیت کوین دارند در حالی که اکثریت عموم مردم بخش کوچکی از این بازار را تشکیل می‌دهند.

آیا بیت کوین به بین 100 تا 200 هزار دلار خواهد رسید؟

همانطور که Cointelegraph در ماه مه گزارش داد، مارک یوسکو (Mark Yusko) مدیر ارشد اجرایی کمپانی Morgan Creekگفت که قیمت بیت کوین ممکن است بیش از 100000 دلار در سال آینده باشد. قیمت  در حال حاضر بیش از دو برابر شده است اما در 12 ماه آینده تقریبا باید 300 درصد دیگر نیز افزایش قیمت داشته باشد تا به شش رقم برسد.

 این برآورد پیش بینی مدل محبوب سهام در جریان (S2F) را می گوید که سازنده آن ، planB ، می گوید این روند در مسیر درستی قرار دارد. ماه گذشته ،  planB بار دیگر تأکید کرد که اکنون بدون شک بیت کوین به دلیل کمبود ذخایر بیت کوین تا دسامبر 2021 به 100000 دلار خواهد رسید. وی در ماه گذشته بیان کرد: “مردم مدام از من می‌پرسند که آیا هنوز به مدل خود باور دارم. برای اینکه این موضوع را روشن کنم من هیچ شکی ندارم که مدل S2F در رابطه با ارزش بیت کوین کاملا صحیح است.”

مدل S2F با در نظر گرفتن کاهش عرضه و رشد تقاضا، قیمت پیش بینی شده بیت کوین را در سال 2021 محاسبه می کند. از آنجا که بیت کوین هر چهار سال به نصف کاهش می یابد، عرضه به تدریج کاهش یافته و تورم در حال افزایش است. از لحاظ تئوری، این می تواند تقاضا برای بیت کوین را افزایش دهد و باعث افزایش شدید قیمت بیت کوین شود.

200000 تا 300000 دلار نیز محتمل است

به گفته تحلیلگران دیگر ، پیش بینی قیمت 200000 دلاری نیز محتمل است.  ویل وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور زنجیره ای می گوید که این بار شاهد شواهد بیشتری در"هودلینگ" خواهیم بود که سبب کاهش عرضه بیت کوین می شود. به گفته وو: مدل برتر من که پیشنهاد 200 هزار دلار برای هر بیت کوین تا پایان سال 2021 را می کند، محتاطانه به نظر می رسد ، البته 300 هزار دلار نیز دور از انتظار نیست. وی در پست دیگری ادامه داد: "من هرگز برای سال 2021 اینقدر سرسخت نبوده ام." این مرحله رالی قیمت همزمان با تخلیه موجودی بازار در حدود 2 برابر طولانی تر و عمیق تر از چرخه گذشته است.

طلای دیجیتال با ارزش 400 هزار دلار و بیشتر؟

پیش بینی قیمت حتی بالاتر از این می تواند بقیه ارزها را به چالش بکشد و در و یا حتی در حال حاضر شروع به چالش کشیدن کرده است و در نهایت بازار ارزهای دیجیتال جایگزین طلا می شود. بیت کوین در اوایل دسامبر به بالاترین سطح جدید خود رسید و از طلا در سال 2020 بسیار بهتر عمل کرد. به عنوان مثال، در ماه نوامبر، یک تحلیلگر از Citibank به مشتریان خود اعلام کرد كه بیت کوین می تواند در سال 2021 به 318،000 دلار برسد. مدیر عامل سیتی بانك ، تام فیتزپاتریک (Tom Fitzpatrick)، بیان کرد که رسیدن به چنین سطحی اگرچه دشوار است اما غیرممکن نیست. او پیش بینی خود را با سیر تاریخی بیت کوین توضیح می دهد.  با یادآوری رشد نمایی قیمت بیت کوین در سالهای 2010 و 2011، فیتزپاتریک انتظار دارد که حرکت مشابهی در سال 2021 رخ دهد. در حال حاضر ، مدیر سیتی بانک معتقد است که بیت کوین در میانه یک بازار گاوی قرار دارد که به نظر می‌رسد یک کانال کاملا مشخص و تعریف شده است که قیمت بیت کوین را در دسامبر سال 2021  برای هدف 318 هزار دلاری تنظیم می‌کند.

در همین حال JPMorgan همچنین شروع به اشاره به افزایش محبوبیت بیت کوین در میان سرمایه گذاران سنتی می کند. در واقع ، غول بانک سرمایه گذاری پتانسیل صعودی بسیار بیشتری را از بیت کوین به عنوان "طلای دیجیتال" در مقایسه با طلا می بیند.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)  از کمپانی مورگان کریک (Morgan Creek) نیز بیان کرد که هنوز هم به هدف 100 هزار دلاری برای بیت کوین در سال 2021 معتقد است.   با این حال ، اگر بیت کوین به طلا برسد در تابستان او 40000 دلار در بلند مدت هدف قرار می دهد.  در همین حال، تایلر و کامرون وینکلوس (Tyler and Cameron Winklevoss )، بنیانگذاران صرافی Gemini معتقدند که بیت کوین "طلای بهتری نسبت به طلا است" ، این بدان معناست که افزایش قیمت تا 500000 دلار اکنون اجتناب ناپذیر خواهد بود. طبق گفته کامرون خرید مقادیر قابل توجه بیت کوین که توسط کمپانی MicroStrategy و سایر شرکت های سرمایه گذاری خریداری شده، تنها آغاز یک تغییر عظیم در بازار است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 صرافی ارز دیجیتال

برای خرید بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.