پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021


یک اتفاق نادر است که تحلیلگران در پیش بینی قیمت بیت کوین بسیار اتفاق نظر دارند. با نزدیک شدن به پایان سال 2020، معامله گران رمزنگاری در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 فکر می کنند. با جستجوی در اینترنت در رابطه با بیت کوین حتما با عناوینی مانند، بیت کوین در مسیر رسیدن به یک اوج جدید است، روبرو خواهید شد.

 تحلیلگران بی شماری اهداف قیمتی درخشانی را برای بیت کوین در سال 2021 تعیین می کنند. به عنوان مثال مدل پیش بینی انباشت به جریان S&F ارزش بیت کوین را در سال 2021، 100000 دلار پیش بینی می کند. همچنین ارزش بیت کوین توسط استراتژیست بلومبرگ تا 170000 دلار پیش بینی شده است. مایک مک گلون (Mike McGlone)، قیمت بالاتر از 318،000 دلار را پیش بینی کرده است. تام فیتزپاتریک (Tom Fitzpatrick)، تحلیلگر Citibank بیت کوین را طلای قرن 21 می داند.

اما آیا بیت کوین در سال آینده تا این حد افزایش قیمت خواهد داشت؟ برای به دست یافتن به پاسخ این سوال اصلی ترین محرک های قیمت بیت کوین را در نظر می گیریم و سعی می کنیم، قیمت بیت کوین را در سال 2021 پیش بینی کنیم که به شما کمک کند تصمیم بگیرید آیا بیت کوین در سال 2021 در یک روند گاوی و یا یک روند خرسی خواهد بود.

چشم انداز بیت کوین: جایی که اکنون هستیم

 بیت کوین پیش از این دلایل خوبی به ما ارائه کرده است تا باور کنیم قیمت آن در آستانه یک اوج جدید قیمت قرار دارد. به دنبال آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین ما نمی توانیم عملکرد استثنایی نشان داده شده توسط این ارز دیجیتال را نادیده بگیریم. تا پایان نوامبر 2020 بیت کوین که به طور پیوسته تا 19000 دلار حرکت کرد که تعجب آور است و کمتر از دو ماه، بیت کوین 90 درصد ارزش خود را کسب کرد و از 10400 دلار در 1 اکتبر به 18900 دلار در 21 نوامبر 2020 رسید.  اخیراً، ارزش بازار بیت کوین به بالاترین رقم 337 میلیارد دلار رسیده است که بیش از رکورد قبلی 328 میلیارد دلاری در دسامبر سال 2017 بود و این ارز رمزنگاری شده برای اولین بار طی سه سال گذشته به 20 هزار دلار نزدیک شد و موفق شد یک نقطه عطف جدی روانی را پشت سر بگذارد و همچنین در 19 دسامبر سال 2020 سطح 24000 دلاری را تاچ کرد. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 23493 دلار است. از جمله عواملی که می تواند به بیت کوین کمک کند تا روند صعودی خود را ادامه دهد سرمایه گذاری سازمان های نهادی و کاهش فشار فروش است.

پیش بینی قیمت بیت کوین

پایین آمدن فشار فروش

وقتی دارندگان بیت کوین می خواهند کوین خود را بفروشند، معمولاً باید ابتدا کوین خود را به صرافی ها منتقل کنند. وقتی صرافی بیت کوین افتی را ثبت می کند، معمولاً به این معنی است که فشار فروش کم در بازار وجود دارد.  به گزارش Glassnode ، موجودی بیت کوین در صرافی ها در سال جاری 18 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده پایین آمدن نقدینگی بیت کوین است. به معنای گسترده تر، این داده ها نشان می دهد که دارندگان بیت کوین قصد ندارند کوین خود را در سطح قیمت فعلی خود بفروشند، علی رغم اینکه طی چند ماه گذشته از 3600 دلار به 18800 دلار رسیده است که می تواند افزایش قیمت را برای بیت کوین در سال 2021 به همراه داشته باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

افزایش تقاضای خرید بیت کوین توسط سازمان های نهادی

به گفته مدیر ارشد سرمایه گذاری BlackRock ، ریک ریدر (Rick Rieder)، بیت کوین "اینجاست تا بماند". ریدر در مصاحبه خود با CNBC تأکید کرد که سازمان های نهادی به دنبال خرید سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند که دلیل خوبی برای پذیرش بیت کوین است. جی پی مورگان (JP Morgan) نظر ریدر را قبول دارد که بیت کوین می تواند به طور بالقوه تا حد زیادی جایگزین طلا شود. طبق تویت مورگان بیت کوین از اکتبر 2020 ، برای صعود قابل توجه آماده است زیرا با طلا به عنوان یک ارز جایگزین رقابت می کند.

پشتیبانی سازمان ها و موسسات نهادی می تواند تصویب بیشتر بیت کوین را تسریع کرده و وضعیت آن را به عنوان وسیله پرداخت و ذخیره ثروت تقویت کند. تجزیه و تحلیل ها نمایانگر این هستند که سرمایه گذاری های سازمان های نهادی مانندGalaxy Digital و سرمایه گذاری میلیاردرهایی مانند مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، افزایش قیمت بیت کوین را در سال 2020 هدایت کردند. بیت کوین اکنون یک دارایی نهادی است و هنوز دوره زمانی خوبی این است زیرا اکثر موسسات هنوز در آن حضور ندارند به همین دلیل سال 2021 از سال 2020 می تواند خیلی بهتر باشد.

همراهان جدید بیت کوین ,PayPal   Squareو  Fidelity

در اکتبر سال 2020، امکان خرید و فروش توسط بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال درر پی پال امکان پذیر شد. طبق گفته بلومبرگ، 26 میلیون معامله گر از شبکه پی پال شروع به پذیرش ارزهای رمزپایه کردند. سرویس پرداخت Square نیز تصمیم گرفت بخشی از پول نقد خود را در بیت کوین نگه دارد. این شرکت 4709 بیت کوین خریداری کرده است که قیمت آن حدود 50 میلیون دلار است. این پول تقریباً یک درصد از کل دارایی های Square را در پایان سه ماهه دوم سال 2020 نشان می دهد. در اوایل سال جاری، یکی از بزرگترین مدیران دارایی در جهان  Fidelity Investments با دارایی 3.3 تریلیون دلار دارایی، ایجاد اولین صندوق سرمایه گذاری مشترک بیت کوین خود را ایجاد کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال  2021

این یک اتفاق نادر است که تحلیلگران در پیش بینی قیمت بیت کوین بسیار اتفاق نظر دارند. در حالی که اهداف قیمتی پیش بینی شده برای بیت کوین متفاوت است اما به نظر می رسد همه در مورد افزایش قیمت بیت کوین در سال 2021 اتفاق نظر دارند.

پیش بینی شماره یک توسط مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، 65000 دلار

این سرمایه گذار میلیاردر پیش بینی می کند قیمت بیت کوین تا 65000 دلار افزایش یابد و پیشنهاد می کند سال 2021 زمان خوبی برای خرید باشد. نووگراتز انتظار دارد که کمبود بیت کوین به افزایش قیمت بیت کوین در سال های آینده کمک می کند، زیرا دارندگان بیت کوین شروع به مشاهده آن به عنوان یک ذخیره ارزش می کنند.

پیش بینی شماره دو توسط خالق مدل S2F ، 100000 دلار

به گفته خالق مدل محبوب پیش بینی بیت کوین (S2F) که از نام توییتر "PlanB" استفاده می کند، بیت کوین تا دسامبر 2021 به 100000 دلار می رسد. مدل S2F با در نظر گرفتن کاهش عرضه و رشد تقاضا، قیمت پیش بینی شده بیت کوین را در سال 2021 محاسبه می کند. از آنجا که بیت کوین هر چهار سال به نصف کاهش می یابد، عرضه به تدریج کاهش یافته و تورم در حال افزایش است. از لحاظ تئوری، این می تواند تقاضا برای بیت کوین را افزایش دهد و باعث افزایش شدید قیمت بیت کوین شود.

پیش بینی شماره سه توسط تحلیلگر بلومبرگ، 170000 دلار

مایک مک گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر بلومبرگ ، دیدگاه صعودی دیگری را در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین 2021 به اشتراک گذاشت. او معتقد است که بیت کوین هنوز روند صعودی خود را به پایان نرسانده و سطح 170،000 دلار را به عنوان هدف قیمت بیت کوین برای سال 2022 تعیین کرده است.

مک گلون گفت: "اگر به عملکرد بیت کوین در گذشته نگاه کنید که به طور بالقوه نشان دهنده آینده است، یکی دو سال آینده می تواند یک صفر به قیمت بیت کوین اضافه شود. بیت کوین سال 2019 را با 7000 دلار به پایان رساند و اکنون بالاتر از 17000 دلار معامله می شود که یک عدد به آن اضافه شده است. احتمالاً بیت کوین می تواند یک صفر را به خود اضافه کند و به 170000 دلار برسد.

پیش بینی شماره چهار توسط تحلیلگر Citibank، 318000 دلار

برای پایان دادن به این مقاله بیایید بیشترین قیمتی را که اخیراً توسط تام فیتزپاتریک (Tom Fitzpatrick)، تحلیلگر Citibank بیان شده را عنوان کنیم. وی معتقد است بیت کوین در سال 2021 با رسیدن به قیمت 318000 دلار سر به فلک می کشد. اما چرا تحلیلگر ارشد سیتی بانک این قیمت را عنوان کرده است؟ او پیش بینی خود را با سیر تاریخی بیت کوین توضیح می دهد. با یادآوری رشد نمایی قیمت بیت کوین در سالهای 2010 و 2011، فیتزپاتریک انتظار دارد که حرکت مشابهی در سال 2021 رخ دهد.

سخن آخر

 فقط زمان به ما نشان می دهد که کدام پیش بینی درست بوده است. با این حال، به نظر می رسد کارشناسان در پیش بینی روند بیت کوین برای 12 ماه آینده اتفاق نظر دارند و این نشان می دهد که بیت کوین از همیشه قویتر است.

منبع: capital.com

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید بیت کوین به پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال Bitex24 مراجعه بفرمایید.