فروش بیت کوین


فروش بیت کوین


بیت کوین معروف ترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال است که در سال 2009 توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو خلق شد و این روزها توانسته به جایگاه ارزشمندی دست پیدا کند. در واقع بیت کوین رفتاری مشابه به پول فیات دارد اما بدون پشتوانه و کاملا غیر متمرکز است. مهمترین مسئله که در مورد بیت کوین وجود دارد این است که دارای عرضه محدود 21 میلیون کوین است که در حال حاضر تقریبا 18 میلیون کوین استخراج شده است و آخریت بیت کوین در سال 2140 میلادی استخراج می شود.

بیت کوین به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد این روزها بسیار محبوب شده است. از بارزترین ویژگی های بیت کوین می توان به غیر متمرکز بودن، ناشناس ماندن، شفاف بودن و سرعت بالای آن اشاره کرد.

بیت کوین بر روی بلاک چین که کاملا غیرمتمرکز است، فعالیت می کند. بلاک چین یک لیست دیجیتالی از ثبت اطلاعات و گزارش ها است در واقع نوع خاصی از بانک اطلاعاتی است که دادهها فقط می‌توانند اضافه شوند و دیگر حذف یا تغییر داده نمی‌شوند. این لیست از تعداد زیادی بلاک‌ که به صورت زنجیره‌ای به هم مرتبط هستند‌، تشکیل شده است. هر بلاک شامل بخشی از اطلاعات است که آن را به مورد قبلی پیوند می‌دهد. اطلاعات در هر بلاک با بلاک دیگر متمایز است و مانند یک اثر انگشت دیجیتالی بی‌نظیر کار می‌کند. هر بلاک شامل یک هش (Hash) است که حاوی اطلاعاتی است که در بلاک‌ها ذخیره می‌شود.

بلاک‌چین یک فناوری غیرمتمرکز است، به این شکل که برای انجام تراکنشات مالی، به یک شخص ثالث به عنوان واسطه نیاز نیست. اطلاعات در بلاک‌ها ثبت می‌شوند و با رمزنگاری‌های دیجیتالی ایمن می‌شوند. بنابراین امکان کلاهبرداری و دستبرد وجود ندارد.

بنبابراین به دلیل این ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین و اینکه بر پایه فناوری پیشرفته بلاک چین بنا شده است، امروزه توانسته محبوبیت زیادی کسب کنید. درواقع بیت کوین یک انقلاب پولی و تکنولوژیکی را در سیستم مالی ایجاد کرده است که هدف آن ایجاد یک سیستم پرداخت و بانکداری دیجیتالی امن است.  این تحول عظیم در سیستم مالی سبب شده است که بسیاری از افراد وارد این صنعت شوند. اگر شما هم می خواهید نقشی در این تحول عظیم داشته باشید و وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید مقاله "خرید بیت کوین" را مطالعه بفرمایید.

آیا خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در ایران کاملا قانونی است و صرافی های متعددی در زمینه ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می کنند که صرافی بیتکس 24 یکی از صرافی های آنلاین و کاملا مطمئن در زمینه ارزهای دیجیتال است. اما استخراج بیت کوین در ایران ملزم به اخذ مجوز است و در صورت رخ دادن هرگونه جرم در این زمینه، رویه پیگیری مشابه سایر جرایم کیفری و پرونده های حقوقی است.

نحوه فروش بیت کوین

معمولا افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوند و بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری می کنند، راه فروش آن را نیز یاد می گیرند زیرا در همان صرافی که ارز دیجیتال را خریداری کردند می توانند بیت کوین خود را بفروشند. برای آشنایی با نحوه خرید بیت کوین مقاله "چگونه بیت کوین بخریم؟" و "خرید بیت کوین" را مطالعه بفرمایید.

بهترین راه فروش بیت کوین در ایران

به طور کلی بهترین راه فروش بیت کوین در ایران با استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال است. صرافی ارز دیجیتال متعددی در جهان فعالیت می کنند که برخی از آنها به دلیل تحریم های مالی برای کاربران ایرانی فیلتر است. بنابراین بهترین راه فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی های ایرانی است. اما قبل از آنکه صرافی مورد نظر را انتخاب کنید، توجه کنید که از اعتبار و امنیت بالایی برخوردار باشد که در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید. بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران است که بعد از ثبت نام و تایید احراز هویت می توانید به راحتی بیت کوین های خود را بفروشید و در کارت بانکی خود ریال دریافت کنید.

از آنجایی که تراکنش های بیت کوین برگشت ناپذیر هستند، توصیه ما این است که هیچگاه در گروه های تلگرامی یا واتس آپی بیت کوین خود را نفروشید زیرا اگر به فردی که نمی شناسید بیت کوین خود را بفروشید و او هیچ پولی به شما ندهد، پیگیری قانونی آن بسیار مشکل خواهد بود و ممکن است هرگز به پول خود نرسید.

بنابراین بهترین کار مراجعه به یک صرافی مطمئن است. در این صرافی ها بعد از ثبت نام و تایید احراز هویت می توانید، اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید. معاملات در این صرافی ها معمولا به روش Peer to Peer یعنی همتا به همتا انجام می شود و شما می توانید بدون واسطه با سایر کاربرها خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهید.

فروش بیت کوین در صرافی بیتکس 24

 بسیاری از دارندگان ارز دیجیتال بخشی از دارایی خود را می فروشند تا بتوانند در ارزهای فیاتی که بخش اعظم اقتصاد سنتی به آن نیاز دارد، معامله کنند. فروش ارز دیجیتال با فروش سایر دارایی های مالی متفاوت است. یکی از آسان ترین و مطمئن ترین راه های فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق صرافی های آنلاین بیتکس 24 است که یکی از معتبرترین صرافی های فعال در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران است که معاملات در این صرافی به صورت همتا به همتا و 24 ساعته انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله "نحوه فروش ارز دیجیتال در بیتکس 24" را مطالعه بفرمایید.

شما در مرحله اول باید اقدام به ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24 بفرمایید. توجه داشته باشید احراز هویت در صرافی‌های ارزهای دیجیتال به منظور جلوگیری از جرایمی مانند پولشویی، کلاهبرداری، فرار مالیاتی، دزدی و هک حساب‌های بانکی انجام می‌شود. بعد از تایید احراز هویت می توانید کیف پول خود را شارژ کنید و در بازار حرفه ای فعالیت داشته باشید و بدون واسطه با سایر کاربرها ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و تتر را خرید و فروش کنید.

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.