خرید بیت کوین


خرید بیت کوین


بیت کوین نوعی ارز دیجیتال، کاملا غیر متمرکز است که توسط مردم کنترل می شود و بر روی بلاک چین فعالیت می کند.

بیت کوین از فناوری peer-to-peer (همتا به همتا) استفاده می کند و به هیچ نهاد مرکزی و یا دولتی وابسته نیست. مدیریت معاملات و صدور بیت کوین بصورت جمعی توسط شبکه انجام می شود. بیت کوین منبع باز است و هیچ کس مالک و یا قادر به کنترل آن نیست و همه می توانند در آن شرکت کنند. از طریق این ویژگی‌های منحصر به فرد، بیت کوین قابلیت های هیجان انگیزی دارد.

در واقع بیت کوین مجموعه ای از رایانه ها یا نودها است که همگی کد بیت کوین را اجرا می کنند و بلاک چین آن را ذخیره می کند. یک بلاک چین را می توان مجموعه ای از بلاک ها دانست. در هر بلاک مجموعه ای از معاملات وجود دارد. از آنجا که همه این رایانه ها دارای لیست یکسانی از بلاک ها و تراکنش ها هستند و این بلاک های جدید با معاملات جدید بیت کوین به طور شفاف پر می شوند، هیچ کس نمی تواند سیستم را فریب دهد. هر کسی، چه "نود" بیت کوین را اجرا کند یا نه، می تواند این معاملات را به صورت زنده مشاهده کند. برای هک شبکه باید 51 درصد از قدرت محاسباتی که بیت کوین را تشکیل می دهد، استفاده کند که از نظر تئوری امکان پذیر است اما هزینه ی زیادی دارد. بیت کوین از ماه می سال 2020 حدود 47000 نود دارد و این تعداد در حال رشد است بنابراین چنین حمله ای بعید است.

بنابراین بیت کوین یک انقلاب پولی و تکنولوژیکی است که در آینده حرف های زیادی برای گفتن دارد و می تواند تحول عظیمی در سیستم مالی ایجاد کند. بیت کوین هدف بزرگی را دنبال می کند که آن ایجاد یک سیستم پرداخت و بانکداری دیجیتال امن است. اگر می خواهید جزئی از این فناوری باشید همین امروز اقدام کنید!

آیا خرید بیت کوین در ایران قانونی است؟

در سال 98، بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران  به رسمیت شناخته شدند. بنابراین خرید و فروش بیت کوین و نگهداری آن در ایران کاملا قانونی است و صرافی ارزهای دیجیتال زیادی در ایران فعالیت می کنند که بیتکس 24 یکی از معتبرترین و امن ترین صرافی ارزهای دیجیتال فعال در ایران است.

علاوه بر قانونی بودن خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران، استخراج ارزهای دیجیتال یا به اصطلاح ماینینگ نیز در ایران قانونی است اما قبل از آن مستلزم به دریافت مجوزهای لازم و گذراندن مراحل قانونی دارید.

مناسب ترین و آسان ترین روش خرید بیت کوین

محبوبیت بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش است و هر روز شاهد پیوستن افراد بیشتری به این صنعت نو ظهور هستیم. همچنین بخش های تجاری بیشتری استقبال از این ارز جدید را آغاز کرده اند و همگی تلاش می کنند که بیت کوین را به جریان اصلی سیستم مالی وارد کنند در واقع قصد دارند بیت کوین را به یک ارز تبدیل کنند نه یک دارایی یا یک ابزار مالی و از ویژگی های منحصر به فرد آن نهایت استفاده را ببرند. برای رسیدن به این هدف بزرگ، لازم است افراد زیادی وارد این فناوری شوند. بنابراین اگر شما هم می خواهید در این تحول و ارتقا عظیم سیستم مالی نقش داشته باشد و از سیستم مالی سنتی با هزینه های زیاد خارج شوید، همین امروز اقدام کنید. در ادامه مناسب ترین و آسان ترین روش خرید بیت کوین را توضیح خواهیم داد.

صرافی ارز دیجیتال

یکی از محبوب ترین و آسان ترین روش های خرید بیت کوین، با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال است. صرافی های ارز دیجیتال متعددی در جهان فعالیت می کنند که بایننس (Binance) یک از معتبرترین صرافی های خارجی  آنلاین در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال است. اما از آنجایی که بیشتر صرافی های ارز دیجیتال با توجه به تحریم های مالی برای کاربران ایرانی فیلتر هستند بهتر است برای خرید و فروش بیت کوین از صرافی های فعال در ایران استفاده کنید.

بنابراین با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید لیستی از بهترین صرافی هایی که در این زمینه فعالیت دارند را مشاهده کنید. اما توجه کنید که صرافی که انتخاب می کنید از امنیت بالایی برخوردار باشد تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید. بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران است.

احراز هویت

در واقع امروزه اگر قصد خرید ارز دیجیتال را داشته باشید در وهله ی اول با احراز هویت مواجه می شوید. در واقع در احراز هویت فرد هویتی را که مدعی آن شده است را باید ثابت کند.

زمانی که بحث تراکنش مالی در یک سایت پیش می‌آید احراز هویت اهمیت زیادی پیدا می‌کند و از آنجایی که این تراکنش‌های مالی با سرمایه مردم در ارتباط هستند و گاهی مبالغ کلانی را شامل می‌شوند، کارگزاران این حوزه‌ها باید از هویت کاربران خود مطمئن باشند.

احراز هویت در  صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز به منظور جلوگیری از جرایمی مانند پولشویی، کلاهبرداری از طریق عدم پرداخت ارز دیجیتال، فرار مالیاتی، دزدی و هک حساب‌های بانکی انجام می‌شود.

بنابراین نکته‌ای که در مسئله احراز هویت باید مدنظر داشته باشید این است که در درجه اول برای حفاظت از سرمایه و دارایی مشتریان انجام می‌شود و ممکن است این پروسه گاهی وقت‌گیر باشد اما باید به یاد داشته باشیم که این اعتماد دوطرفه به سود همه‌ی مردم است.

خرید بیت کوین

بعد از تایید احراز هویت، برای خرید بیت کوین به وسیله کارت بانکی باید کیف پول خود را از طریق درگاه پرداخت در صرافی آنلاین مورد نظر شارژ کنید. در صرافی های ارز دیجیتال به دو صورت می توانید ارز خریداری کنید. در روش اول پس از شارژ کیف پول می توانید درخواست خرید مقداربیت کوین مورد نظر خود را ثبت کنید، صرافی آن را به آدرس کیف پول شما واریز می‌کند.

اما از طرفی برخی از صرافی ها به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کند. درواقع معاملات در این صرافی ها به صورت Peer to Peer یا همتا به همتا انجام می شود.

بیتکس 24 یکی از صرافی های معتبر فعال در ایران است که خرید و فروش های ارز دیجیتال در این صرافی به صورت همتا به همتا و 24 ساعته انجام می شود.

بیتکس 24

شما در صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 می توانید به صورت 24 ساعته و آنلاین ارز دیجیتال خریداری کنید. همچنین معاملاتی در این صرافی به صورت همتا به همتا انجام می شود به این نحو که شما بدون واسطه و به صورت مستقیم می توانید با سایر کاربرها خرید و فروش انجام دهید.

بعد از تایید احراز هویت در بیتکس 24 می توانید کیف پول خود را شارژ کنید و در بازار حرفه ای بیتکس 24 بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

برای اطلاع از نحوه احراز هویت و خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24، مقاله (نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، نحوه واریز و برداشت ریالی در بیتکس 24، نحوه خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24) را مطالعه کنید.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.