بعد مرگ چه اتفاقی برای بیت کوین شما می افتد؟


بعد مرگ چه اتفاقی برای بیت کوین شما می افتد؟


ارز دیجیتال خود را بعد از مرگ به نسل بعدی منتقل کنید. با محبوبیت بیشتر سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده، سرمایه گذاران طولانی مدت به طور فزاینده ای نگران این هستند که چه اتفاقی برای بیت کوین شان هنگام مرگ می افتد؟

 در سال 2020 موسسه Cremation ، مطالعه ای درباره اینکه سرنوشت ارز دیجیتال پس از مرگ چه خواهد شد، انجام داد.  بعلاوه، علی رغم نگرانی زیاد ، گفته می شود دارندگان رمزنگاری چهار برابر کمتر از سرمایه گذاران غیر رمزپایه از وصیت نامه استفاده می کنند.

همانند وایت پیپر، بیت کوین یک نسخه نقدی الکترونیکی کاملا همتا به همتا است که اجازه می دهد پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک موسسه مالی ارسال شود. به عنوان یک شبکه توزیع شده، بیت کوین هیچ کنترل کننده مرکزی برای کنترل وجوه کاربر ندارد، بنابراین هیچ کس به جز خود مالکان نمی تواند دارایی های آنها را کنترل کند و شبکه بیت کوین، یک شبکه کاملا غیر متمرکز است که بر روی بلاک چین پیاده سازی شده است و هیچ سازمان یا بانک مرکزی نمی تواند آن را کنترل کند.

 در نتیجه، سالانه میلیون ها دلار ارز دیجیتال با مرگ صاحبان آن از بین می رود. شرکت بیمه رمزنگاری  Coincover تخمین می زند که حدود 4 میلیون بیت کوین پس از قطع دسترسی، از گردش خارج شده است که بخش عمده  آن احتمالاً ناشی از مرگ است. اما این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال شده مانند بیت کوین قابل وصیت نیستند و به ناچار برای همیشه در کنار صاحب فقید دفن می شوند. در حقیقت، روش های مختلفی برای سرمایه گذاران وجود دارد که بتوانند رمزنگاری خود را برای نسل بعدی وصیت کنند اما هر روش نیاز به برخی تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها و همچنین برخی دانش عمومی در مورد نحوه کار رمزنگاری دارد.

اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی با اعضای مورد اعتماد خانواده

به اشتراک گذاشتن کلید با اعضای معتمد خانواده احتمالاً یکی از ساده ترین روش ها برای انتقال ارز دیجیتال شما است. برخی از برجسته ترین افراد در صنعت رمزنگاری به طور علنی ادعا کرده اند که از این روش برای اطمینان حفظ دارایی رمزنگاری شده خود استفاده کردند.

 هال فینی، یکی از حامیان اولیه بیت کوین و خالقش ساتوشی ناکاموتو، دارایی های رمزنگاری شده خود را با تهیه کلیدهای خود حدود یک سال قبل از مرگش در سال 2014 به فرزندان خود داده است. فینی: گفت: "این بحث ها در مورد به ارث بردن بیت کوین شما بیشتر از علاقه آکادمی است. بیت کوین های من در صندوق امانات ما ذخیره می شوند و پسر و دخترم اهل فن هستند. من فکر می کنم آنها به اندازه کافی معتمد هستند. "

این عمل وراثت رمزنگاری ساده است اما ممکن است برای همه افراد جامعه رمزنگاری مناسب نباشد. این روش وصیت به بیت کوین همچنین می تواند خطرناک تلقی شود، زیرا کلیدهای مشترک با مسئولیت ایمن نگه داشتن این دارایی ها همراه هستند. اگر این روش را انتخاب کردید ، مطمئن باشید که وراث شما از برنامه و برخی موارد مطلع هستند.

برخی از صرافی ها با گواهی مرگ امکان دسترسی به ارز رمزنگاری شده را می دهند

علی رغم اینکه شبکه بیت کوین به مواردی مانند ارث اهمیت نمی دهد، برخی از صرافی های رمزنگاری به اعضای خانواده یک مشتری متوفی اجازه دسترسی به دارایی های رمزنگاری آنها را می دهند. به عنوان مثال صرافی Coinbase مبادله کننده ارز رمزنگاری شده و کیف پول عمده مستقر در ایالات متحده، به خانواده متوفی اجازه می دهد پس از ارائه تعدادی اسناد از جمله گواهی فوت و آخرین وصیت، به دارایی های آن فرد متوفی دسترسی پیدا کند.

کاربران Coinbase همچنین می توانند از ذینفعان در حساب Coinbase خود نام ببرند. با این حال، این روش مستقیماً از طریق Coinbase پشتیبانی نمی شود بلکه بیشتر از خدمات وکیل استفاده می شود. سخنگوی Binance بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان  به Cointelegraph گفت که این شرکت سیاست های مشابهی را برای دسترسی به ذی نفعان ارز دیجیتال در نظر گرفته است اما جزئیات بیشتری در مورد روند کار ارائه نداد. نماینده گفت: "ذینفع باید مستقیماً با پشتیبانی مشتری تماس بگیرد در جایی که یکی از نمایندگان ما می تواند آنها را در روند کار راهنمایی کند."

خدمات ارث رمزنگاری: آیا ارزش آن را دارد؟

همچنین برخی از پروژه ها به تضمین وراثت دارایی های دیجیتال اختصاص یافته است. به عنوان مثال ، شرکت هایی مانند Safe Haven ، Casa  و TrustVerse در حال کار بر روی راه حل های خود هستند که به مردم امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده خود را با استفاده از فناوری بلاک چین و رمزنگاری وصیت کنند.

پلتفرم وراثت دیجیتال Inheriti که به طور رسمی در ماه سپتامبر راه اندازی شده است، به کاربران اجازه می دهد تا نه تنها به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین بلکه به پروفایل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و  گوگل وصیت کنند.

مدیر عاملSafe Haven ، دوجاردین لوگوینو (Dujardin Logino) ، گفت که نه Safe Haven و نه Inheriti هرگز هیچ دارایی دیجیتالی را ذخیره نمی کنند بلکه خدماتی را برای ذخیره اطلاعات رمزگذاری شده به دارایی های مورد نظر ارائه می دهند.

لوگوینو به Cointelegraph گفت که Inheriti در میان شیوع COVID-19 بیشتر مورد توجه قرار گرفته است: "در چند هفته گذشته ما شاهد رشد پلت فرم ما به بیش از 1000 کاربر منحصر به فرد در فضا بوده ایم. با وضعیت COVID-19 ما تقاضای زیادی از طرف افراد رمزنگاری و غیر رمزپایه برای راه حل خود داریم. "

اگرچه خدمات تخصصی ممکن است یک راه حل متناسب با مشکل وراثت رمزنگاری ارائه دهند اما آنها به طور کلی در مراحل اولیه توسعه قرار دارند و همچنین هزینه ای را نیز دریافت می کنند.

اگرچه ارزهای رمزپایه اغلب به عنوان ابزاری برای خودکفایی مالی مورد حمایت قرار می گیرند، اما چالش وصیت به بیت کوین نشان می دهد که چه میزان باید در زندگی و مرگ به یکدیگر اعتماد کنیم. فقط از قبل برنامه ریزی کنید، بنابراین می توانید بیت کوین خود را فراتر از آن به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Cointelelgraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.