چگونه بیت کوین کش بخریم؟


چگونه بیت کوین کش بخریم؟


بیت کوین کش یک ارز دیجیتال و یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. اگر قبل از اول آگوست 2017 هنگامی که هارد فورک بیت کوین کش اتفاق افتاد، بیت کوین در اختیار داشتید، می توانستید همان مقدار ارز دیجیتال بیت کوین کش به دست آورید.

در واقع بیت‌کوین کش یک ارز دیجیتال می‌باشد که از فورک بیت‌کوین ایجاد شده است. در تاریخ 1 آگوست 2017  بلاک‌چین بیت‌کوین، یک فورک را تجربه کرد.

هارد فورک چیست؟

هارد فورک یک بروزرسانی در نرم‌افزار بوده که با نسخه‌های قدیمی ناسازگار است. در  هارد فورک یکسری قوانین جدید اضافه می‌شود که با قوانین قدیمی مغایر است. در نتیجه بلاک ‌چین شکافته می‌شود و دو شبکه‌ی جداگانه ایجاد می‌کند: یکی با قوانین قدیمی و دیگری با قوانین جدید. بنابراین دو شبکه به صورت موازی در حال کار هستند که هردو تکثیر بلاک و معاملات را ادامه می‌دهند، اما دیگر در یک بلاک ‌چین یکسان کار نمی‌کنند و معاملات متفاوتی خواهند داشت. به عنوان نمونه هارد فورک در سال 2017 بود که بیت‌کوین را به دو شبکه جداگانه شامل بیت‌کوین اصلی و یک مورد جدید به نام بیت‌کوین کش تقسیم کرد. در واقع فورک زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه به دو بخش تقسیم شود. برنامه نویس با ایجاد تغییراتی در کد منبع یک پروژه، به تولد برنامه‌ای جدید از دل برنامه قبلی کمک می‌کند. زمانی که گروهی از برنامه‌نویسان از شرایط و قوانین یک ارز دیجیتال ناراضی باشند، راه حلی به نام فورک پیش روی آن‌ها است.

بیت کوین کش چیست؟

بیت‌کوین کش یک ارز دیجیتال می‌باشد که از فورک بیت‌کوین ایجاد شده است. در تاریخ 1 آگوست 2017  بلاک‌چین بیت‌کوین، یک فورک را تجربه کرد.  بیت‌کوین کش نیز مانند بیت‌کوین یک ارز همتا به همتا است که وابسته به هیچ بانک یا شخص ثالثی نیست و کاملا غیر متمرکز است و مانند بیت‌کوین دارای عرضه‌ی محدود 21 میلیون کوین می‌باشد اما بیت‌کوین کش مشکل کند شدن تراکنش‌های بیت کوین را با افزایش اندازه‌ی بلاک، ابتدا به 8 و سپس به 32 مگابایت حل کرد. اندازه‌ی بلاک بیت کوین 1 مگابایت (اکنون 2 مگابایت است) است که سبب می‌شود در زمان فعالیت زیاد بلاک‌ چین بیت‌کوین پر شود و تراکنش‌ها در صف انتظار قرار بگیرند بنابراین کاربران به دلیل حجم معاملات باید روزها منتظر می‌ماندند.

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش

تفاوت اصلی بین بیت کوین و بیت کوین کش سایز بلاک است. بیت کوین کش به‌دلیل آنکه فورک و زنجیره‌ای جدا شده از بیت کوین است، ویژگی‌های مشابه بسیار زیادی با بیت کوین دارد. اندازه بلاک بزرگ تر (8 مگابایت)، در نتیجه معاملات بیشتری می توانند با هزینه کمتری پردازش شوند. بیت کوین استخرهای استخراج زیادی دارد، بنابراین هیچ کس به اندازه کافی قوی نیست که یک ماینر تنها 51 درصد اکثریت حاکمیت آنها را داشته باشد و کاملاً غیرممکن است. برعکس، بیت کوین کش بسیار متمرکز عمل می کند در حال حاضر ما 3 استخر استخراج داریم که بیش از 51 درصد با هم کار می کنند. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد زیرا آینده ارز بیش از حد به این سه متکی است.

بیت‌کوین در حال حاضر دارای ارزش بیشتری نسبت به بیت‌کوین کش است زیرا از نظر اقتصادی هزینه‌های بالاتر و نقل و انتقالات کندتر، برای حفظ ارزش دارایی‌ها مفید هستند. به همین دلیل استفاده از آن سخت‌تر و گران می‌شود و از نظر اجتماعی نیز بیت‌کوین دارای نام اصیل بیت‌کوین است که این موضوع به شناخت بیشتر برند کمک کرده است و مردم بیشتر به سمت آن جذب می‌شوند و این به نوبه‌ خود باعث ارزشمندی و جذابیت آن شده است.

کیف پول بیت کوین کش

قبل از خرید بیت کوین کش، باید کیف پولی تهیه کنید که از بیت کوین کش حمایت کند. در ادامه به برخی از کیف پول های امن برای نگهداری این ارز اشاره می کنیم.

لجرنانو (کیف‌پول سخت‌افزاری)

لجر یکی از امن ترین کیف پول های سخت افزاری است که برای نگه دارای ارزهای بیت کوین، اتریوم و بیت کوین و سایر آلت کوین ها استفاده می شود. لجرنانو اس یکی از بهترین کیف‌پول های سخت‌افزاری است که به‌علت ویژگی‌های امنیتی آن در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوینومی (کیف‌پول موبایلی)

این کیف پول یکی از بزرگ ترین کیف پول ها است که قابلیت پشتیبانی از بیت کوین و سایر آلت کوین ها را دارد زیرا بیش از 70 ارز رمزنگاری‌شده و بیش از 200 توکن را پشتیبانی می‌کند.

ترزور (کیف پول سخت‌افزاری)

ترزور یک کیف پول سخت افزاری است. ترزور قادر به انجام پرداخت‌های ایمن بدون افشای کلید خصوصی شما به یک کامپیوتر آلوده است.

جکس (کیف‌پول موبایل و دسکتاپ)

کیف‌پول جکس از ارزهای رمزپایه مختلف از جمله بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند. از قابلیت‌های این کیف‌پول این است که می‌توانید برای همگام‌سازی کیف‌پول خود در سایر دستگاه‌ها نیز آن را استفاده کنید.

کیف‌پول اکسدوس (کیف‌پول دسکتاپ)

اکسدوس یک کیف‌پول نسخه دسکتاپ است که اواسط سال ۲۰۱۵ ساخته شده‌است. استفاده از آن کاملاً رایگان است و دارای رابط کاربری بسیار جذابی است.

نحوه خرید بیت کوین کش

بیت کوین کش در حال حاضر چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ پس از بیت کوین ، اتریوم و ریپل از نظر سرمایه بازار است. بهترین روش خرید بیت کوین کش مراجعه به یک سایت صرافی ارز دیجیتال است.

صرافی ارز دیجیتال متعددی در ایران فعالیت می کنند که بیتکس 24 یکی از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال است.

امروزه اگر قصد خرید ارز دیجیتال را داشته باشید با احراز هویت مواجه می شوید. در احراز هویت یک فرد هویتی را که مدعی آن شده است را باید ثابت کند. زمانی که بحث تراکنش مالی در یک سایت پیش می‌آید احراز هویت اهمیت زیادی پیدا می‌کند و از آنجایی که این تراکنش‌های مالی با سرمایه مردم در ارتباط هستند و گاهی مبالغ کلانی را شامل می‌شوند، کارگزاران این حوزه‌ها باید از هویت کاربران خود مطمئن باشند.

احراز هویت در  صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز به منظور جلوگیری از جرایمی مانند پولشویی، کلاهبرداری از طریق عدم پرداخت ارز دیجیتال، فرار مالیاتی، دزدی و هک حساب‌های بانکی انجام می‌شود.

بنابراین نکته‌ای که در مسئله احراز هویت باید مدنظر داشته باشید این است که در درجه اول برای حفاظت از سرمایه و دارایی مشتریان انجام می‌شود و ممکن است این پروسه گاهی وقت‌گیر باشد اما باید به یاد داشته باشیم که این اعتماد دوطرفه به سود همه‌ی مردم است.

بنابراین شما بعد از تایید احراز هویت در سایت بیتکس 24 می توانید ارز دیجیتال بیت کوین کش را خرید و فروش کنید.

در یبتکس 24 معاملات به صورت همتا به همتا، آنلاین و 24 ساعته انجام می‌شوند. همچنین بیتکس 24 دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشد. بعد از ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، کیف پول به صورت اتوماتیک برای شما ایجاد می شود و نیازی به کیف پول ندارید. کیف پول سایت به صورت سخت افزاری و از امنیت بالایی برخوردار است.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.