چگونه اتریوم بخریم؟


چگونه اتریوم بخریم؟


اتریوم یک پلتفرم و شبکه مبتنی بر فن آوری بلاک چین است، یک رایانه غیرمتمرکز جهانی که شاید روزی بیشتر سرویس های موجود را تغییر دهد. اتریوم در رده دوم بعد از بیت کوین از نظر ارزش بازار قرار دارد. این شبکه اساساً هرکسی را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز را بر روی این پلتفرم پیاده سازی کنند. به شرطی که مالک اتر باشند. اتر ارز دیجیتال بومی اتریوم است که تمام عملیات درون بلاک چین و همچنین به روزرسانی های آن را امکان پذیر می کند. روش های مختلفی برای بدست آوردن اتر وجود دارد که به همه آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

اتر برخلاف بیت کوین که عرضه محدود 21 میلیون کوین را دارد، محدودیتی از نظر تعداد ندارد. البته ویتالیک بوترین خالق اتریوم در رابطه با این موضوع گفته است: در صورتی که نیاز به تعیین سقف برای اتریوم باشد من 144 میلیون اتریوم را پیشنهاد می‌­دهم. در حال حاضر سکه‌های استخراج شده اتریوم نزدیک به 5 برابر بیت کوین است. البته برخی از تحلیل گران معتقدند که این ویژگی اتریوم در بلند مدت می تواند سبب کاهش ارزش اتریوم می شود.

مهم است که بدانید اتر با اتریوم متقاوت است. اتر کوین و ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم است که از آن برای خرید و یا دریافت خدمات می‌توانید استفاده کنید ولی اتریوم یک پلتفرم پایه‌ریزی شده بر بستر بلاک چین است که در زمینه‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا اتریوم بخریم؟

شبکه اتریوم به نسبت بیت کوین بسیار جدیدتر و بسیار قوی تر است. در شبکه اتریوم امکان هوشمند سازی قردادها وجود دارد. علاوه بر این با اتریوم، شما می‌توانید کد اختصاصی خود را گسترش دهید و با نرم ‌افزارهای ایجاد شده کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید. به دلیل قابلیت تغییرپذیری که دارد، انواع برنامه‌های پیشرفته را می‌توانید در اتریوم راه اندازی کنید. به عبارت ساده، ایده اصلی اتریوم این است که توسعه دهندگان می‌توانند کدی را ایجاد و راه‌اندازی کنند که به‌ جای یک سرور متمرکز، در یک شبکه توزیع شده اجرا شود. یعنی در حالت تئوری، این برنامه‌ها نمی‌توانند خاموش یا سانسور شوند. همچنین می توان اتریوم را به عنوان الماس ارزهای دیجیتال ببینیم زیرا هم ارزش ذاتی دارد و هم ارزش صنعتی. در مقایسه با بیت کوین که به عنوان طلای ارزهای دیجیتال شناخته می شود، ارزش صنعتی زیادی ندارد، اما مردم آن را خریداری می کنند.

تاکنون به اینکه اتریوم می‌تواند کد را در یک سیستم توزیع شده اجرا کند، اشاره کردیم. به همین صورت عوامل خارجی نمی ‌توانند در عملکرد برنامه ‌‌‌‌ها تداخل ایجاد کنند. این برنامه‌ها به بانک اطلاعاتی اتریوم (همان بلاک چین) اضافه شده‌ اند و می ‌توانند به گونه ای برنامه ریزی شوند تا کد قابل ویرایش نباشد. همچنین، بانک اطلاعاتی برای همه قابل مشاهده است، بنابراین کاربران می ‌توانند قبل از تعامل با آن، کد را بررسی کنند.

بنابراین اگر بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال باشد، اتریوم ملکه ارزهای دیجیتال است. اکنون روش های خرید اتریوم را بررسی می کنیم.

خرید اتریوم از طریق صرافی های ارزهای دیجیتال

صرافی ها در واقع به عنوان واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کنند و کاربران می توانند با مراجعه به سایت صرافی ها در آن حساب کاربری ایجاد کرده اند مقدار ارز مورد نظر خود را با توجه به قیمت های پیشنهادی موجود خریداری کرده و یا به فروش می رساند. ساده ترین و شاید محبوب ترین راه خرید اتر از طریق صرافی های ارزهای دیجیتال است.

اتر دومین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار است و بعد از بیت کوین شناخته شده ترین ارز دیجیتال است. بنابراین یافتن یک صرافی آنلاین برای خرید و فروش اتر چندان دشوار نخواهد بود.

اما قبل از اینکه نسبت به خرید اتریوم اقدام کنید، ابتدا لازم است که جایی برای نگهداری اترها در نظر بگیرید که در دنیای ارزهای دیجیتال به این مکان کیف پول گفته می شود و از آنجایی که این ارزها به صورت فیزیکی نیستند بنابراین نیاز به کیف پول های دیجیتالی دارید.

کیف پول های مختلفی برای اتریوم وجود دارد از جمله کیف پول های نرم افزاری، سخت افزاری، موبایلی و کیف پول کاغذی. اما با خرید اتریوم از طریق صرافی های ارزهای دیجیتال نیازی به کیف پول شخصی نیست و این صرافی ها دارای کیف پول های آنلاین هستند. اما همیشه خطراتی مانند هک نیز وجود دارد. بنابراین از امنیت صرافی مورد نظر قبل از خرید اطمینان حاصل فرمایید.

اول از همه، شما باید در صرافی مورد نظر ثبت نام و احراز هویت کنید. قبل از انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که در کشوری که در آن زندگی می کنید خرید و فروش ارز دیجیتال قانونی است یا خیر. در ایران خرید و فروش ارز دیجیتال کاملا قانونی است. اما برای استخراج ارز دیجیتال باید مجوزهای لازم را کسب کنید. مراحل ثبت نام نیاز به ارائه مشخصات شخصی دارد. زیرا زمانی که بحث تراکنش مالی در یک سایت پیش می‌آید احراز هویت اهمیت زیادی پیدا می‌کند و از آنجایی که این تراکنش‌های مالی با سرمایه مردم در ارتباط هستند و گاهی مبالغ کلانی را شامل می‌شوند، کارگزاران این حوزه‌ها باید از هویت کاربران خود مطمئن باشند. بنابراین به محض ثبت نام و تایید احراز هویت شما می توانید تجارت خود را آغاز کنید.

صرافی ارزهای دیجیتال متعددی در ایران فعالیت می‌کنند که صرافی Bitex24 یکی از پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران است و از امنیت بالایی برخوردار است. در یبتکس 24 معاملات به صورت همتا به همتا، آنلاین و 24 ساعته انجام می‌شوند. همچنین بیتکس 24 دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشد. بعد از ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، کیف پول به صورت اتوماتیک برای شما ایجاد می شود. کیف پول سایت به صورت سخت افزاری و از امنیت بالایی برخوردار است. برای خرید اتریوم به سایت Bitex24 مراجعه کنید.

آیا برای سرمایه گذاری در اتریوم دیر است؟

اتریوم به عنوان یک پروژه هنوز بسیار در دست توسعه است. اگر به آنچه سازندگانش قصد دستیابی به آن را دارند، تبدیل شدن به یک رایانه جهانی، امکان پرداخت و همچنین معاملات کاملاً بدون مرز را فراهم می کند.  بدیهی است که برای سرمایه گذاری در اتریوم خیلی دیر نیست.

اتر قبلاً خود را به عنوان دومین ارز دیجیتال قابل اعتماد، پایدار و قوی تثبیت کرده است. همانطور که این پلتفرم در حال توسعه است و سازندگان آن به بهبود آن ادامه می دهند، ارزش اتر نیز افزایش می یابد. از طرفی برخی از مردم تصور می کنند که در آینده وقتی این پلتفرم به اهداف خود دست یابد، ممکن است قیمت به ثبات رسیده و رشد خود را متوقف کند. اما پیش بینی طولانی مدت برای هر ارزی بسیار دشوار است.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید اتریوم به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.