فروش بیت کوین کش


فروش بیت کوین کش


بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که در آگوست 2017 از فورک بیت کوین ایجاد شد. داستان بیت کوین کش از آنجا آغاز شد که کاربران از کند شدن شبکه‌ بیت‌کوین و افزایش کارمزد تراکنش‌ها ناراضی بودند. البته گروهی نیز معتقد بودند شبکه بیت کوین باید همان طور که هست باقی بماند زیرا ساتوشی ناکاماتو اینگونه خواسته بود. بنابراین این دو گروه در تاریخ 1 آگوست 2017 از هم جدا شدند و بلاک چین خود را راه اندازی کردند.

همانطور که توسط مخترع بیت کوین ساتوشی ناکاموتو پیشنهاد شده بود، بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که می تواند برای معاملات روزانه استفاده شود اما با گذشت سال ها، با جلب کردن توجه ها به خود و افزایش قیمت آن، بیت کوین به جای ارز به دارایی برای سرمایه گذاری تبدیل شد. اما بلاک چین آن شاهد مقیاس پذیری بود زیرا از پس افزایش تعداد تراکنش ها برنمی آمد. زمان و هزینه تایید تراکنش در بلاک چین بیت کوین افزایش یافت. این بیشتر به دلیل محدودیت اندازه بلاک 1 مگابایتی برای بیت کوین بود. معاملات در صف انتظار بودند تا تأیید شوند، زیرا بلاک ها نمی توانند افزایش اندازه معاملات را کنترل کنند. اینجا بود که بیت کوین کش وارد صحنه شد.

بیت کوین کش با افزایش اندازه بلاک ها به 8 مگابایت تا 32 مگابایت این شرایط را اصلاح کرد و در نتیجه پردازش تراکنش های بیشتری را در هر بلاک امکان پذیر کرد. میانگین معاملات هر بلاک در بیت کوین در زمان ارائه بیت کوین کش بین 1000 تا 1500 بود. تعداد تراکنش های بلاک چین بیت کوین کش در طی یک تست در سپتامبر 2018 به 25000 بلاک رسید.

طرفدارن بیت کوین کش اغلب افزایش اندازه بلاک را به دیدگاه اصلی ناکاموتو در مورد خدمات پرداخت ربط می دهند. به گفته آنها، تغییر در اندازه بلاک بیت کوین امکان استفاده بیت کوین را به عنوان واسطه ای برای انجام معاملات روزانه فراهم می کند و به آن کمک می کند تا با سازمان های پردازش کارت اعتباری چندملیتی مانند ویزا رقابت کند که هزینه های بالایی را برای پردازش معاملات خارج از مرزها می گیرد.

بنابراین بیت کوین کش به افراد بیشتری امکان می دهد با سهولت و هزینه های کمتری نسبت به بیت کوین از آن استفاده کنند. اما ممکن است تا به اینجا این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که با توجه به این مزیت ها چرا قیمت بیت کوین نسبت به بیت کوین کش بیشتر است؟! در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین و بیت کوین کش به ترتیب 34641 دلار و 476 دلار است. می توان دو دلیل برای این تفاوت قیمت ذکر کرد، دلیل اول این است که از نظر اقتصادی هزینه‌های بالاتر و نقل و انتقالات کندتر، برای حفظ ارزش دارایی‌ها مفید هستند. به همین دلیل استفاده از آن سخت‌تر و گران می‌شود و دلیل دوم، از نظر اجتماعی نیز بیت‌کوین دارای نام اصیل بیت‌کوین است که این موضوع به شناخت بیشتر برند کمک کرده است و مردم بیشتر به سمت آن جذب می‌شوند و این به نوبه‌ خود باعث ارزشمندی و جذابیت آن شده است.

اما از آنجا که بیت کوین کش فورک بیت کوین است شباهت های زیادی با بیت کوین دارد. به طور مثال بیت‌کوین کش نیز مانند بیت‌کوین یک ارز همتا به همتا است که وابسته به هیچ بانک یا شخص ثالثی نیست و کاملا غیر متمرکز است و مانند بیت‌ کوین دارای عرضه‌ی محدود 21 میلیون کوین می‌باشد.

اگر به دنبال سرمایه گذاری و خرید بیت کوین کش هستید، مقالات "خرید بیت کوین کش" و "چگونه بیت کوین کش بخریم؟" را مطالعه بفرمایید.

نحوه فروش بیت کوین کش

در ابتدا قابل ذکر است که نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کش در ایران کاملا قانونی است و صرافی های متعددی در زمینه ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می کنند. نحوه فروش ارز دیجیتال مشابه روش خرید آن است معمولا افرادی که وارد این بازارها می شوند و ارز دیجیتال خریدای می کنند، روش فروش آن را نیز یاد می گیرند.

برای فروش بیت کوین کش می توانید به صرافی ارزهای دیجیتال فعال در ایران مراجعه کنید البته صرافی ارزهای دیجیتال زیادی در جهان فعالیت می کنند اما به دلیل تحریم های مالی برخی از آنها برای کاربران ایرانی فیلتر هستند. بنابراین آسان ترین راه خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران از طریق صرافی ارزهای دیجیتال انجام می شود که بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های معتبر در این زمینه است.

در این صرافی های امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت ریالی وجود دارد همچنین نیازی به تهیه کیف پول شخصی نیست زیرا خدمات کیف پول نیز به شما ارائه می دهند. همچنین در اکثر این صرافی ها معاملات به صورت Peer to Peer یعنی همتا به همتا انجام می شوئد و شما می توانید بدون واسطه و به صورت مستقیم ارز دیجیتال خود را بفروش برسانید. در برخی دیگر می توانید درخواست فروش مقدار کوین مورد نظر خود را ثبت کنید، بعد از آن صرافی آن را به حساب بانکی شما واریز می کند.

بنابراین یکی از راحت ترین راه های خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی ارزهای دیجیتال انجام می شود. برای انجام معاملات در این صرافی ها در وهله ی اول نیاز به ثبت نام و احراز هویت دارید که به منظور جلوگیری از یکسری جرایم مانند پولشویی و فرار مالیاتی انجام می شود. سپس به منظور انجام واریز و برداشت های ریالی نیاز دارید که یک حساب بانکی تعریف کنید. در آخر دسترسی به صرافی قابل اعتماد است که صرافی بیتکس 24 یک صرافی مطمئن و معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال است.

فروش بیت کوین کش در صرافی بیتکس 24

خرید و فروش ارز دیجیتال با سایر دارایی های مالی متفاوت است. در قدم اول باید به یک صرافی معتبر مراجعه کنید زیرا از آنجا که تراکنش های ارزهای دیجیتال برگشت ناپذیر هستند، پیگیری قانونی آنها مشکل است. بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است.

برای انجام معاملات در صرافی بیتکس 24 ابتدا باید ثبت نام و احراز هویت انجام دهید، برای اطلاعات بیشتر مقاله " نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24" را مطالعه بفرمایید. بعد از انجام این فرآیند کیف پول شخصی برای شما ایجاد می شود که می توانید کوین مورد نظر خود را در بازار P2P بیتکس 24 به صورت ریالی خریداری کنید. همچنین می توانید کوین خود را که از قبل خریداری شده است به کیف پول خود در بیتکس 24 انتقال دهید و اقدام به فروش کنید و ریال دریافت کنید.

معاملات در بیتکس 24 به صورت 24 ساعته، آنلاین با فروش سریع و واریز آنی انجام می شود. علاوه بر بیت کوین کش شما می توانید سه ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم و تتر را نیز در بیتکس 24 خریداری کنید.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.